RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zawalił się hotel budowany w USA. Trwa akcja ratunkowa [WIDEO]

Na razie nie wiadomo, dlaczego budowany hotel się zawalił (fot. TT/Charles Divins/WWL-TV)

Co najmniej jedna osoba zginęła po zawaleniu się budowanego hotelu w Nowym Orleanie. Jest też wielu rannych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

W pożarze przedszkola zawalił się dach

Pożar przedszkola wybuchł wieczorem w Zdzięsławicach koło Krakowa. Ogień został już opanowany. W budynku nie było dzieci, nikt nie ucierpiał.

zobacz więcej

Do incydentu doszło w sobotę rano czasu lokalnego w budynku stojącym na roku ulic Canal oraz North Rampart w największym mieście amerykańskiego stanu Luizjana. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia, na których widać, że zawaliły się najwyższe piętra oraz jeden ze wsporników, który runął na ulicę.

Służby ratunkowe poinformowały, że trzy osoby trafiły do szpitala, ale nie podano w jakim są stanie. Gubernator Luizjany John Bel Edwards oświadczył, że jedna osoba poniosła śmierć, ale nie wiadomo, czy to jedna z hospitalizowanych osób. Gubernator nie wskazał, ile osób zostało rannych ani ilu jest poszukiwanych.

Przyczyna zawalenia się najwyższych pięter na razie jest nieznana. Śledztwo w tej sprawie przeprowadzi lokalna policja.

Docelowo budynek, którego plany przedstawiono w lutym ubiegłego roku, miał mieć 18 pięter i służyć m.in. jako hotel z 350 pokojami oraz centrum konferencyjne. Jest stawiany dla koncernu Hard Rock International, właściciela m.in. sieci restauracji.


źródło:
Zobacz więcej