Śmieci na Ursynowie. Góra odpadów ciągle rośnie

W przeszłości pracownicy MPO parkowali i po kontenery szli osobiście, teraz jednak się to zmieniło (fot. arch.PAP/Leszek Szymański, zdjęcie poglądowe)

Na jednym z ursynowskich osiedli, altanki przepełniają się śmieciami – wszędzie leżą porozrzucane worki. Jak informuje członek zarządu wspólnoty, MPO śmieci nie zabierze, jeśli mieszkańcy nie wystawią kontenerów przed osiedle. Powód? Altany stoją za daleko od drogi.

Grzybobranie ze sprzątaniem? Pomóżmy leśnikom w oczyszczeniu lasów

Las nie zaśmieca się sam, to ludzie wyrzucają odpadki. Jednak mimo kar, leśnicy wciąż nie nadążają ze sprzątaniem. W zeszłym roku Lasy Państwowe...

zobacz więcej

Jak informuje portal wyborcza.pl, MPO nie odbiera śmieci z ogrodzonego osiedla na rogu ulic Apartamentowej i Przy Forcie w Warszawie od blisko tygodnia.

Pan Maciej – członek zarządu wspólnoty – w rozmowie portalem wyborcza.pl przyznał zirytowany, że MPO nie zabierze śmieci, jeśli kontenery nie zostaną wystawione przed osiedle przez mieszkańców. „Okazało się, że altany stoją za daleko od drogi” – oznajmił.

„Zgodnie z regulaminem(…), właściciel nieruchomości musi ustalić z firmą odbierającą śmieci, gdzie będą one gromadzone i w jaki sposób odbierane. Jeśli nie uda im się dogadać, właściciel nieruchomości – w tym wypadku zarząd wspólnoty – w dniu odbioru odpadów ma obowiązek wystawić kontenery najdalej 25 m od miejsca postoju śmieciarki” – czytamy na stronie.

W tym wypadku kontenery znajdują się ponad 25 metrów od postoju śmieciarki. W przeszłości pracownicy MPO parkowali i po kontenery szli osobiście, teraz jednak się to zmieniło. MPO sugeruje, żeby ktoś kontenery wystawiał przed osiedle lub zostawiał je na drodze przeciwpożarowej.

Pożar bloku w Warszawie. Ogień objął dziesięć pięter

Pożar bloku na warszawskim Bródnie. Według wstępnych informacji, przyczyną było zapalenie się śmieci składowanych przed budynkiem. Informację o...

zobacz więcej

Pan Maciej zastanawia się kto miałby to robić. Podkreśla jednocześnie, że czasami należałoby wystawić około 10 kontenerów.

W rozmowie z portalem wyborcza.pl Wiesława Rudzka, rzeczniczka MPO, stwierdziła, że MPO ustaliło z zarządem wspólnoty, że do czasu wybudowania altan w linii ogrodzenia, pojemniki będą , od października, wystawiane do bram wjazdowych.

Rudzka podkreśliła, że większość wspólnot dostosowała się do nowych przepisów, o których było wiadomo już wcześniej. Zaznaczyła również, że waga takich kontenerów dochodzi niekiedy do 250 kg i przeciągnięcie ich przez całe osiedle mogłoby narazić zdrowie pracowników.


Pan Maciej powiedział, że nikt nie zamierza budować nowych altan i jeżeli śmieci nie będą odbierane, to wspólnota przestanie płacić za ich wywóz.

źródło:
Zobacz więcej