Zarzut zabójstwa dla nożownika z Rzeszowa

Marcin G. dotychczas nie był karany, nie pozostawał także w polu zainteresowań policji (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Zarzut zabójstwa usłyszał w sobotę 39-letni Marcin G., który w środę wieczorem w Rzeszowie zranił nożem dwóch 27-letnich mężczyzn. Jeden z nich zmarł. G. jest też podejrzany o usiłowanie zabójstwa drugiego z mężczyzn. Grozi mu nawet dożywocie.

Porachunki czy próba krwawej zemsty porzuconego kochanka?

Marcin S. spał smacznie ze swoją partnerką, gdy nagle obudził ich brzęk wybijanej szyby. W oknie pojawił się młody mężczyzna, który zaczął strzelać...

zobacz więcej

Szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Łukasz Harpula poinformował, że w sobotę odbyło się przesłuchanie podejrzanego. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Twierdzi, że nie pamięta zdarzenia.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu. Posiedzenie sądu w tej sprawie przewidziano na popołudnie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę ok. godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie. Dwóch 27-latków po opuszczeniu jednego z pubów przy ulicy 3 Maja poszło do sklepu monopolowego. W jego pobliżu natknęli się na 39-letniego Marcina G. i 34-letniego Pawła Sz.

Między Marcinem G. a dwoma 27-latkami doszło do awantury. Sprzeczka przerodziła się w szarpaninę. Podczas niej Marcin G. wyciągnął nóż i zranił nim dwóch 27-latków. Kacper M. otrzymał dwa ciosy w klatkę piersiową, a jego kolega w ramię i nerkę. Ranni mężczyźni zdołali jeszcze dojść w okolice komendy, gdzie pomocy udzielili im przechodnie i policjanci. Następnie karetka pogotowia przewiozła ich do szpitala. Stan Kacpra M. był krytyczny.

Policja jeszcze w czwartek wieczorem zatrzymała Pawła Sz., a w piątek rano Marcina G.

Podwójne zabójstwo na Mazurach. Sąd skazał obywatela Indii

Na karę 14 lat pozbawienia wolności skazał w piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie obywatela Indii, oskarżonego o podwójne zabójstwo i usiłowanie...

zobacz więcej

Paweł Sz. został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony do domu.

Wówczas też dla drugiego z zatrzymanych Marcina G. wstępnie szykowano zarzut usiłowania zabójstwa dwóch ofiar. Sytuacja się zmieniła, gdy Kacper M. zmarł w sobotę rano w szpitalu. Wobec tego G. postawiono zarzut zabójstwa jednego z mężczyzn i usiłowanie zabójstwa drugiego. Kodeks karny przewiduje za te czyny karę więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat albo dożywocie.

Stan drugiego z rannych mężczyzn jest stabilny. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie wiadomo dokładnie, co było powodem sprzeczki między mężczyznami.


Marcin G. dotychczas nie był karany, nie pozostawał także w polu zainteresowań policji.

źródło:

Zobacz więcej