RAPORT

Pogarda

Kochaj młodość i Jarka, szanuj doświadczenie. Jak być Pisowcem? [OPINIA]

Pisowiec jest człowiekiem, którego interesują strategiczne interesy jego państwa. Nowoczesność przejawia się również w jego poszanowaniu tradycji i wyzbyciu się kompleksów (fot. arch.  PAP/Adam Warżawa)
Pisowiec jest człowiekiem, którego interesują strategiczne interesy jego państwa. Nowoczesność przejawia się również w jego poszanowaniu tradycji i wyzbyciu się kompleksów (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Już w niedzielę wybory. Jeżeli nadal się wahasz, nie wiesz na kogo zagłosować, to przeczytaj ten poradnik. Tekst „Jak być Pisowcem” pomoże Ci zrozumieć ideę stojącą za programem partii rządzącej i pozwoli z czystym sumieniem podjąć ostateczną decyzję.

„Wieczny polski kompleks, że jesteśmy biedniejsi od państw Zachodu może być zlikwidowany”

Jeżeli dziś niektórzy mówią, że mamy wybierać między demokracją a autorytaryzmem to można powiedzieć: gwarancja demokracji to PiS – powiedział...

zobacz więcej

1. Bądź nowoczesny. A przynajmniej nie zaściankowy

Pisowiec jest człowiekiem o dużej potrzebie dynamicznych zmian. Zależy mu, żeby przejść ze świata postkolonialnej oligarchii do świata, w którym Polska będzie kontynuacją suwerennej Republiki, jaką była przed urzeczywistnieniem się paktu Ribbentrop-Mołotow.

Popiera programy mające na celu upodmiotowienie dotychczas kapitałowo wykluczonych klas, wspiera cięcia podatkowe wprowadzane przez rząd i uszczelnianie VAT. Z zaciekawieniem i aprobatą obserwuje bezprecedensowe inwestycje, jak budowa portu LPG i uniezależnienie się od dostaw gazu rosyjskiego reżimu. Popiera przekop Mierzei Wiślanej i budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Pisowiec jest człowiekiem, którego interesują strategiczne interesy jego państwa. Nowoczesność przejawia się również w jego poszanowaniu tradycji i wyzbyciu się kompleksów. To jest absolutna ewolucja z socjologicznego i psychologicznego punktu widzenia! To jest coś jak pojawienie się na światowym rynku pierwszego Iphona. Zupełny kosmos. Odwrócenie dotychczas obowiązujących reguł i koncentracja użyteczności w jednym estetycznym produkcie.

Po 1989 roku jako naród byliśmy zdominowani przez wstyd wobec tego co polskie, a regresywne elity przekonywały, że ciekawsze jest bycie Europejczykiem niż Polakiem. Według dogorywającej ideologii społecznego „rozwoju” należało być zuniformizowanym człowiekiem o pospolitych poglądach, które mieściły się w określonym pakiecie. Intelektualny H&M, a w przypadku zakompleksionych Polaków aspirujących do Europejczyków – jego outlet.

Jako Pisowiec powinieneś chcieć się wyróżniać. Chcesz, żeby język polski był słyszalny, a politycy reprezentujący Cię za granicą przejawiali inicjatywę. Nie tylko zabiegali o polskie interesy, ale również byli widoczni. Nie możesz się bać, co ludzie powiedzą i nie znasz czegoś takiego jak „wymachiwanie szabelką”. Odrzuć myślenie sprzed 20 lat. Bądź nowoczesny, a przynajmniej nie zaściankowy.

Prezes Kaczyński: Demokracja ma sens wtedy, gdy przedwyborcze zapowiedzi są realizowane

Demokracja ma sens wtedy, jeżeli zapowiedzi przedwyborcze partii są realizowane. Jeżeli tak nie jest, mamy do czynienia z pustą procedurą, która...

zobacz więcej

2. Nie unikaj za wszelką cenę konfliktów

Było minęło, po co w tym grzebać? – zapyta człowiek ceniący święty spokój. Ano po to, że przeszłość determinuje teraźniejszość, a teraźniejszość determinuje przyszłość. Oczywiście można przy tym mechanizmie majstrować w ograniczonym stopniu. To jest poprzez manipulację przeszłością, jak to robiły elity III RP. Na piedestale stawiając donosiciela i człowieka, powiedzmy, permanentnie niedysponowanego intelektualnie, na czele mediów człowieka nienawidzącego Polski, a z mordercy polskich robotników robiąc człowieka honoru.

Kreując rzeczywistość tu i teraz mamy wpływ na to, co będzie za następne przynajmniej 4 lata.

Ludzie nienowocześni zmian nie chcą. Uważają je za nienormalne, a ich główne hasło to „żeby było tak jak było”. To podejście prowadzi do nieuniknionego konfliktu. Pisowiec szanuje inne poglądy i jeśli może, szuka pola do negocjacji. Jednak czasami staje przed wyborem: bić się o przyszłość, o siebie, rodzinę i Polskę, czy nie? Po czym decyduje się podjąć rękawicę. Nie unikaj za wszelką cenę konfliktów. Odwagi!

3. Kochaj Jarka

Jak wyżej. O miłości nie należy za dużo pisać. To trzeba przeżywać.

4. „A jak ona/on się czuje”?, czyli okaż empatię

W punkcie pierwszym była mowa o warstwach wykluczonych. Bez nich PiS by nie istniał i nie chodzi tu o elektorat, któremu ktoś pokazał, że mu na nim zależy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jako pierwszy instytucjonalnie pochylił się nad sprawą dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Na posiedzeniach komisji od początku byli obecni pokrzywdzeni przez mafię reprywatyzacyjną (i) Platformę Obywatelską w jej emanacji – Hannie Gronkiewicz-Waltz. Schemat jest taki: sąd może mieć kogoś w d., politycy mogą mieć kogoś w d., ale Ty jako Pisowiec nie możesz. Zamiast tego zastanów się „A jak ona/on się czuje”?, czyli okaż empatię.”

5. Wróg to wróg, czyli orientuj się… NIE NA WSCHÓD

Niezależnie od histerii „Gazety Wyborczej” i Piątka – Pisowiec zawsze wie, co jest nas Wschodzie i wyznaje maksymę „im dalej na Wschód, tym człowiek liczy się mniej”. Pamięta o Czeczenii, Abchazji, Krymie, Donbasie i oczywiście o Smoleńsku. Putinowska Rosja w każdej konfiguracji jest postrzegana jako wróg i prześladowca czyhający u bram. W grę nie wchodzą ani Korwinowskie sojusze z tym krajem, ani – jak to było za Platformy Obywatelskiej – ścisła współpraca polskiego kontrwywiadu i rosyjskiej FSB. Pisowiec nie orientuje się na Wschód i pamięta o interesach swojego kraju.

„To wybór między Polską Minus a Polską wielkich programów społecznych”

– Wybór, którego dokona społeczeństwo, jest ogromnie istotny. To odpowiedź na pytanie, czy jest za Polską Minus czy Polską wielkich programów...

zobacz więcej

6. Patrz daleko

Co się dzieje, kiedy nie wierzysz, że historia się powtarza, a rozwiązanie problemu niekoniecznie jest związane z samym problemem? Otóż możesz wtedy wygrać wybory bez przejeżdżania ciężarnej zakonnicy na pasach, sprowadzić amerykańskie wojska do Polski i sprawić, by idea Trójmorza była doktryną oficjalnie wspieraną przez przywódcę najpotężniejszego mocarstwa na świecie.

To jest sposób myślenia człowieka, który nie widzi ograniczeń. Można się z tym zgadzać lub nie, ale taka jest prawda. Jeśli uważasz że jest inaczej, zapytaj kogoś z KOD–u, czy PiS widzi granice łamania konstytucji.

Mateusz Morawiecki w 2017 r. będąc jeszcze ministrem w rządzie Beaty Szydło zapowiedział, że w 2025 r. w Polsce będzie jeździć milion elektrycznych aut. Scenariusz jak z science fiction? Być może. Nawet najwięksi fani Prawa i Sprawiedliwości patrzyli na to z przymrużeniem oka. Jednak to, co cechuje Kaczyńskiego i Morawieckiego, to żelazna wola. Realizują swoje projekty bez względu na krytykę i bieżące trendy.

Tak było z 500 Plus, VAT-em, przyjmowaniem uchodźców, Trybunałem Konstytucyjnym. Oczywiście mają oni ogromny mandat demokratyczny do tego, żeby przeprowadzać reformy w tak szerokim spektrum. Czy to znaczy, że ich wyborcy to ludzie mentalnie wolni? Na pewno w dużej mierze tak, skoro ufają ich „absurdalnym” pomysłom.

Podobne mechanizmy, ale na znacznie mniejszą skalę, zachodzą wśród opozycji. Z prostej przyczyny – oni naśladują skuteczną politykę przeciwnika. Naturalną koleją rzeczy jest to, że wraz ze zmianą pokoleniową odejdą ludzie mentalnie ograniczeni, których dzisiaj jest przewaga w szeregach totalnej opozycji. Zadanie, które stoi przed każdą opozycją nie polega na tym, jak „zniszczyć PiS”, ale na tym jaka jest ich propozycja na rok 2025, kiedy w Polsce będzie jeździć milion elektrycznych samochodów. Dopóki nie dogonią przyszłości, dopóty będą żyli w pierwszym kwartale 2015 r. Jeśli chcesz być Pisowcem – patrz daleko.

7. Kochaj młodość, szanuj doświadczenie

Nie bez przyczyny najmłodszy prezydent w historii Polski wywodzi się z PiS. I nie bez przyczyny kłania się Prezesowi. Wyborca PiS adoptuje taoistyczną zasadę Ying i Yang i czuje się dobrze widząc osoby młode obok starszych w przestrzeni publicznej. Ta prastara zasada równowagi obecna we wszystkich religiach świata przepełnia pozytywną wibracją otoczenie Prawa i Sprawiedliwości. A że zdarzają się wpadki? Nawet w Edenie się jedna trafiła.

Kochaj młodość, szanuj doświadczenie i idź na wybory!

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej