Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Niemiecka prokuratura handluje papugami

Większość papug to poszukiwane przez kolekcjonerów kakadu (fot. Pexels)

Około 100 tys. euro są warte papugi przejęte przez prokuraturę w Dreźnie niemieckiemu przedsiębiorcy budowlanemu. Cenna kolekcja 36 ptaków zostanie wystawiona na licytacji.

Krzykiem ostrzegała dilerów. Policjanci zatrzymali papugę

W północnej Brazylii zatrzymano papugę, która pomagała handlarzom narkotyków. Na widok policjantów zbliżających się do kryjówki krzyczała „Mamo,...

zobacz więcej

Prokuratura przekazała, że 36 papug, w tym 28 należących do rzadkiego gatunku kakadu, pochodzi z kolekcji zgromadzonej przez biznesmena, przeciwko któremu prowadzone jest dochodzenie o oszustwo i utrudnianie postępowania upadłościowego.

Śledczy ustalili, że przedsiębiorca zawarł z przynajmniej czterema inwestorami umowę o wykonanie remontu ich nieruchomości, względnie budowę nowych. Uzyskał na ten cel 400 tys. euro, ale pieniądze sobie przywłaszczył, a prac nie wykonał.

Telewizja Deutsche Welle informuje, że oszust za te pieniądze kupił m.in. papugi oraz auto za około 40 tys. euro. Wiadomo, że wszystkie ptaki były zaobrączkowane i zgłoszone do odpowiednich urzędów. Teraz trafią na licytację.

Zainteresowanie papugami jest spore, ponieważ należą one do gatunków poszukiwanych przez kolekcjonerów. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane wierzycielom przedsiębiorcy na pokrycie części doznanych przez nich strat.


źródło:
Zobacz więcej