Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sąd: KO kłamała ws. dyrektora w TVP. Musi zamieścić sprostowanie

KO musi zamieścić sprostowanie (fot.PAP/Andrzej Grygiel)

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Olsztynie Koalicja Obywatelska musi zamieścić na swojej stronie internetowej o „aferach PiS” sprostowanie. KO podała nieprawdziwą informację, jakoby jeden z dyrektorów w TVP współpracował z „peerelowskimi służbami”. – Pani Kidawa Błońska powoływała się na te rzekome afery podczas konwencji KO. Czas na sprostowanie i przeprosiny – mówi portalowi tvp.info radny z Olsztyna Michał Wypij, który pozwał KO.

„GW” ujawnia dane wrażliwe anonimowego internauty i wysyła donos

„Gazeta Wyborcza” ujawniła dane osobowe internauty, który krytykował polityków opozycji. „Mimo ukrywania swojej tożsamości Smok pozostawia w sieci...

zobacz więcej

Na stronie internetowej Koalicji Obywatelskiej o „aferach PiS” zamieszczono wpis, w którym dyrektorowi ds. korporacyjnych w TVP Stanisławowi Bortkiewiczowi przypisano, że „miał być tajnym współpracownikiem peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa”. „Mimo doniesień prasowych Stanisława Bortkiewicza broni prezes Jacek Kurski” – czytamy na stronie.

Olsztyński radny Michał Wypij pozwał w trybie wyborczym KO za wpis dot. Bortkiewicza. W uzasadnieniu napisał, że Instytut Pamięci Narodowej zaprzecza jakiejkolwiek współpracy w publikacji KO.

W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że twierdzenia powielane przez Koalicję Obywatelską były nieprawdziwe. Sąd nakazał też sprostowanie o następującej treści: „Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N Zieloni oświadcza, że rozpowszechniana przez ten Komitet informacja o tym, iż „prawa ręka” Jacka Kurskiego tj. dyrektor biura ds. korporacyjnych w TVP miał być tajnym współpracownikiem peerelowskiej służby bezpieczeństwa jest nieprawdziwa”

Wnioskodawca Michał Wypij w rozmowie z portalem tvp.info przyznał, że „jest zadowolony z wyroku sądu”. – Ponieważ udowodniłem, że ataki na telewizję publiczną, Prezesa Kurskiego i jego współpracowników oraz dziennikarzy TVP były oparte na kłamstwie, manipulacji. Przypomnę, że pani Kidawa Błońska powoływała się na te rzekome afery podczas konwencji KO. Czas na sprostowanie i przeprosiny – mówi Wypij.

źródło:
Zobacz więcej