Arłukowicz członkiem Unii Pracy?

Bartosz Arłukowicz złożył w czerwcu 2009 r. deklarację przystąpienia do Unii Pracy - dowiedziała się TVP Info. Informację potwierdza przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski i podkreśla, że Bartosz Arłukowicz do tej pory z członkostwa w Unii Pracy nie zrezygnował. TVP Info dysponuje kopią deklaracji członkowskiej Bartosza Arłukowicza.

Dziś rano premier Donald Tusk ogłosił, że Bartosz Arłukowicz wejdzie do rządu, gdzie będzie podsekretarzem stanu. Arłukowicz zadeklarował ponadto, że jeśli otrzyma propozycję wstąpienia do klubu PO – przyjmie ją. Oburzenia nie kryli politycy SLD, z którym do niedawna związany był poseł.

Tymczasem jak ustaliła TVP Info Arłukowicz formalnie jest członkiem Unii Pracy. Jak to możliwe? – Tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego, obserwując zaangażowanie Unii Pracy w kampanię wyborczą pana profesora Adama Gierka, który z drugiego miejsca na listach Unii Pracy wygrał wybory w okręgu na Śląsku, przeganiając lidera wskazanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Arłukowicz przyjechał do Poznania i taką deklarację mi złożył. Mam ją do dzisiaj na piśmie – ujawnia Waldemar Witkowski.

W oficjalnym dokumencie z 2009 roku Bartosz Arłukowicz napisał: „Zgłaszam chęć przystąpienia do Unii Pracy”. Co ciekawe, polityk do dzisiaj swojej deklaracji nie wycofał. – Później nie wycofał deklaracji pisemnie, tylko prosił, by zachować to w tajemnicy, bo kandydował na prezydenta Szczecina i wolał występować jako kandydat bezpartyjny. Potem losy się zmieniły i zbliżył się do SLD, a dzisiaj widać szuka swojego miejsca w Platformie – mówi przewodniczący Unii Pracy.

W rozmowie z TVP Info Witkowski dodał, że spodziewa się, iż lada dzień, kiedy tylko poseł Arłukowicz zdecyduje się wstąpić do PO, rezygnacja z członkostwa w Unii Pracy do niego wpłynie.

źródło:
Zobacz więcej