Przyznano tytuły Pracodawca Godny Zaufania

W siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w IX edycji konkursu (fot. Materiały prasowe)

W siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w IX edycji konkursu o tytuł Pracodawca Godny Zaufania. Wyróżniono m.in. Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, PGE i Pocztę Polską. Ponadto przyznano wyróżnienia dziennikarzom: Annie Popek z Telewizji Polskiej oraz Michałowi Dobrołowiczowi z RMF FM. W tym roku wręczono siedem nagród.

Stopa bezrobocia najniższa od 30 lat

Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu 5,1 proc. i w porównaniu do sierpnia spadła o 0,1 punktu procentowego –...

zobacz więcej

Organizatorzy, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, nagradzają firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.

Tak jak w poprzedniej edycji, w skład kapituły weszli przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni.

Wyróżnienia w siedmiu kategoriach

Wyróżniono następujące firmy: w kategorii Programy stażowe zwyciężyła firma Emitel za program stażowy skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów uczelni technicznych związanych z telekomunikacją czy teletransmisją.

W kategorii Wolontariat nagrodzono firmę PGE Polską Grupę Energetyczną za program Wolontariatu Pracowniczego PGE. Przez 5 lat trwania programu 740 Wolontariuszy PGE zrealizowało 220 własnych, autorskich projektów w całej Polsce i poświęciło ponad 57 000 godzin wolontariackich (co jest równe pracy jednego pracownika przez ponad 28 lat). Oprócz programu Wolontariatu Pracowniczego PGE, pracownicy włączają się także w akcje proekologiczne.

Po 25 latach powróci kolejowe połączenie pasażerskie z Warszawy do Zegrza

Po 25 latach przywracamy połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza. To kolejna trasa, która zwiększy możliwości komunikacyjne w aglomeracji...

zobacz więcej

W kategorii Motywacja zwycięska okazała się firma Benefit Systems. Nagroda została jej przyznana za pakiet programów motywacyjnych skierowanych do pracowników z zakresu sportu, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń, dofinansowania do studiów podyplomowych, bezpłatnych kursów językowych oraz szkoleń zawodowych.

W kategorii Edukacja nagrodzono firmę Żabka za program Akademia Żabki, czyli inicjatywę szkoleniową, na którą składają się bezpłatne, zaawansowane i specjalistyczne szkolenia w Polsce oraz za granicą. Część szkoleń oferowanych jest również poprzez platformę e-learningową.

W kategorii Bezpieczeństwo zwyciężyła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – pierwsza, instytucja w branży lotniczej w Polsce, która wprowadziła politykę Just Culture. Zasady Just Culture, czyli sprawiedliwego traktowania, zostały wypracowane wraz ze stroną społeczną. Ich celem jest budowanie przestrzeni zaufania pracowników i zachęcanie osób do zgłaszania informacji dotyczących bezpieczeństwa, tak aby można było bezpośrednio reagować na sytuacje mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo lub potencjalnie niebezpieczne.


W kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” zdobyła Poczta Polska za wprowadzenie Polityki zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w Poczcie Polskiej, stworzonej dla osób zatrudnionych jak i aplikujących na wszystkie stanowiska w Poczcie Polskiej. Jej głównym celem jest wyrównywanie szans w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, przy współpracy z PFRON i Fundacją Aktywizacja w ramach projektu Praca – Integracja, w ciągu 2 lat – do końca 2019 r. – zakładane jest zatrudnienie 400 osób z niepełnosprawnościami na różnych stanowiskach.

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

– Oszałamiające są osiągnięcia polskich firm, jeżeli chodzi o jakość i zasięg ich produkcji, jeżeli chodzi także o innowacyjność – powiedział w...

zobacz więcej

W tym roku przyznano Nagrodę Specjalną

Nagroda Specjalna Pracodawcy Godnego Zaufania przypadła firmie PwC za wszystkie działania skierowane do pracowników, takie jak między innymi: program płatnych poleceń pracowniczych, ubezpieczenie zdrowotne, bogaty program kafeteryjny dla pracowników, szkolenia, cykliczne eventy fitness&beauty, karta sportowa, a także masaże w biurze.

W Konkursie wyróżniono również dziennikarzy zajmujących się tematyką pracowniczą. Nagrodę Pracodawca Godny Zaufania w kategorii dziennikarskiej otrzymali: Anna Popek, dziennikarka i prezenterka Telewizji Polskiej oraz dziennikarz RMF FM - Michał Dobrołowicz.

Wyróżnienie dla dziennikarki TVP

Anna Popek została wyróżniona za promowanie dobrych praktyk przez pracodawców w relacjach z pracownikami, a także potrzebę edukowania społeczeństwa na temat odpowiedzialnej polityki pracowniczej w takich programach jak, m.in. „Wstaje Dzień” czy „Pytanie na Śniadanie”.

Michał Dobrołowicz został doceniony za zaangażowanie w problemy społeczne i pracownicze, obecność blisko bieżących problemów, takich jak protesty lekarzy rezydentów, fizjoterapeutów, pielęgniarek. W swojej karierze prowadził również program „Twoje niesamowite miejsce”, który przybliżał słuchaczom tajniki ciekawych zawodów.

Inicjatywa odbywa się w tym roku pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

źródło:
Zobacz więcej