PKW informuje, kiedy poznamy wyniki wyborów

PKW potwierdziło w rozmowie z portalem tvp.info, że jej systemy informatyczne są sprawne (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Państwowa Komisja Wyborcza zacznie podawać cząstkowe wyniki wyborcze w trakcie poniedziałkowych konferencji prasowych. Biuro prasowe PKW potwierdziło w rozmowie z portalem tvp.info, że systemy informatyczne, umożliwiające liczenie głosów, są w pełni sprawne.

Dwa razy X. Sprawdź, jak głosować w nadchodzących wyborach [PORADNIK]

W niedzielę w lokalu wyborczym otrzymamy dwie jednostronicowe karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu, drugą – do Senatu. Aby oddać ważny...

zobacz więcej

Pierwsze, sondażowe wyniki poznamy – dzięki badaniu exit poll – zaraz po zakończeniu głosowania 13 października o godz. 21. Godzinę później, o 22, swoją konferencję w sprawie zakończonych wyborów będzie miała PKW.

Cząstkowe wyniki wyborcze PKW zacznie podawać w trakcie poniedziałkowych konferencji prasowych. Mają się one odbyć o godzinach: 10, 13.30, 18.30, 22. Ostateczne wyniki wyborów PKW przedstawi, kiedy spłyną i zostaną podliczone ostatnie protokoły wyborcze.

Wojciech Dąbrówka z Biura Prasowego PKW potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info, że systemy informatyczne, umożliwiające liczenie głosów, są sprawne.

Poprzednie wybory parlamentarne odbyły się 25 października 2015 r. Wyniki exit poll poznaliśmy równo o 21, wraz z zamknięciem komisji wyborczych. Po godz. 1 podane zostały wyniki late poll, czyli badania uwzględniającego oficjalne dane z części komisji. Ostateczne wyniki wyborów poznaliśmy 27 października. PKW podczas konferencji prasowej podała wtedy wyniki głosowania z podziałem mandatów i listą nazwisk posłów, którzy zasiądą w parlamencie.

źródło:
Zobacz więcej