Monitoring drogówki w Bydgoszczy. Przepisy są notorycznie łamane [WIDEO]

W nagraniu widać, że kierowcy wielokrotnie stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym (fot. Policja kujawsko pomorska)

Policjanci wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu dyscyplinowali tych, którzy nie przestrzegają znaków oraz sygnałów drogowych w Bydgoszczy. Na nagraniu widać, że kierowcy wielokrotnie stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym.

Policja z każdego miejsca namierzy piratów drogowych

Do rządowego Centrum Legislacji trafił projekt rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który pozwoli policjantom ruchu...

zobacz więcej

W czwartek 10 października przez blisko dwie godziny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przyglądali się kierowcom, którzy poruszali się ulicą Armii Krajowej w stronę Bydgoszczy na wysokości ulicy Zamczysko. Droga ta to główny i ruchliwy szlak prowadzący do miasta. Na nagraniu widać, że kierowcy nie zawsze stosowali się do znaków oraz sygnalizacji świetlnej. Nieumyślne zachowanie powodowało realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Przekonał się o tym jeden z kierowców, który nie dostosował prędkości i przede wszystkim nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Kierowca białego peugeota, aby uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zaczął zwalniać w wyniku zmiany sygnalizacji świetlnej, nagle odbił w lewo i zjechał na przeciwny pas ruchu. Moment ten zarejestrowała policyjna kamera Mobilnego Centrum Monitoringu.

Policjant, który obserwował na monitorze zachowania kierowców, widząc tę sytuację, natychmiast poszedł do kierowcy peugeota. Ukarał go mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policja najwyżej ocenianą instytucją publiczną

Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną pośród poddanych ocenie. Pracę policjantów pozytywnie ocenia 75 proc. Polaków – wynika z...

zobacz więcej

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili łącznie sześć wykroczeń, z czego pięć dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Wszyscy zostali ukarali mandatami karnymi przez patrol, który kilkaset metrów dalej otrzymywał informacje z MCM o niezdyscyplinowanym kierowcy.

Policja przypomina, że żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie. Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

źródło:
Zobacz więcej