RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Podano datę pogrzebu śp. Jana Szyszki

Miał 75 lat (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Pogrzeb zmarłego profesora Jana Szyszki odbędzie się w środę 16 października. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

Nie żyje były minister środowiska Jan Szyszko

Nie żyje były minister środowiska prof. Jan Szyszko – poinformował prezydent Andrzej Duda. „Dziś przed południem odszedł pan prof. Jan Szyszko....

zobacz więcej

Jan Szyszko zmarł w środę, w wieku 75 lat. O jego odejściu poinformował prezydent Andrzej Duda. We wpisie na Twitterze podkreślił, że była to bardzo smutna, niespodziewana wiadomość.

Prezydent dodał, że Jan Szyszko był naukowcem i politykiem, ale przede wszystkim dobrym i życzliwym człowiekiem, pasjonatem przyrody. „Darzyłem go wielką sympatią i szacunkiem” – napisał Andrzej Duda.

Jan Szyszko był ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2015-18. Wcześniej dwukrotnie pełnił tę funkcję: w latach 1997-99 i 2005-07.

Prof. Szyszko był współautorem programu dotyczącego zagadnień ochrony przyrody, przygotowanego przez AWS, dyrektorem Krajowego Zarządu Parków Narodowych. Ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 r. uzyskał tytuł naukowy profesora.

źródło:
Zobacz więcej