RAPORT

Pogarda

Wybory parlamentarne: jak głosowały kobiety, a jak – mężczyźni?

Większość wyborców PSL, PiS, SLD i KO to kobiety (fot. TVP info)
Większość wyborców PSL, PiS, SLD i KO to kobiety (fot. TVP info)

Najnowsze

Popularne

Największe poparcie w wyborach do parlamentu wśród wszystkich głosujących kobiet uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. W elektoracie partii Jarosława Kaczyńskiego to również kobiety stanowią większość (51,7 proc.), w porównaniu z mężczyznami (48,3 proc.). Największa różnica między poparciem głosujących kobiet i głosujących mężczyzn odnotowała Konfederacja – wynika z badań exit poll pracowni Ipsos.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. wyborców – wynika z sondażu exit poll...

zobacz więcej

Według szacunków Ipsos w wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,6 proc. głosów; Koalicja Obywatelska – 27,4 proc.; Sojusz Lewicy Demokratycznej – 11,9 proc.; PSL – 9,6 proc; Konfederacja – 6,4 proc.

Z sondażu exit poll wynika, jakie poparcie notowały poszczególne komitety ze względu na płeć.

Większość wyborców PSL, PiS, SLD i KO to kobiety. Mężczyźni dominują wśród wyborców Konfederacji.

Jak wynika z badania exit poll, na PiS zagłosowało 43 proc. kobiet, a na KO – 29,9 proc. Na trzecim miejscu w tym zestawieniu znalazła się SLD z wynikiem 12,6 proc. W dalszej kolejności panie zagłosowały na: PSL (9,3 proc.) i Konfederację (9 proc.).

Wśród mężczyzn PiS uzyskał poparcie na poziomie 44 proc., a KO – 24,7 proc. Na trzecim miejscu znalazło się SLD z wynikiem 11,1 proc. Na dalszych miejscach u panów znalazło się PSL (10 proc.) i Konfederacja (9 proc.).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej