RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Partner Rabieja: Należę do intelektualnej elity tego kraju

Mężczyzna oznajmił, że nigdy nie będzie „po stronie władzy ani żadnego prezesa” (fot. TT/Wiktor Misztal )

Michał Cessanis, partner życiowy wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, napisał, że należy do „intelektualnej elity tego kraju” i nigdy nie będzie „po stronie władzy ani żadnego prezesa”. Mężczyzna po krótkim czasie usunął wpis i zawiesił konto na Twitterze.

„Należę do intelektualnej elity tego kraju. I nigdy nie będę po stornie władzy ani żadnego prezesa. I będę czytał książki jakie chcę. I będę myślał tak jak chcę. Idźcie na wybory, bo inaczej stracicie wybór” – napisał Cessanis w środę wieczorem na Twitterze.

Wpis jednak zniknął, podobnie jak jego konto na Twitterze.Dwa miesiące temu partner Rabieja zasłynął z tego, że opublikował w mediach społecznościowych swoje nagie zdjęcie w łóżku z wiceprezydentem. Podpisał zdjęcie „Lubimy takie poranki”.

W styczniu tego roku Cessanis w wywiadzie dla serwisu dziennik.pl, w którym wziął również udział jego partner, powiedział, że jedyne czego im brakuje, „to dziecka”.

– Kiedy miałem koło trzydziestki, wyobrażałem sobie, że idealne życie z partnerem i rodzina to rodzina z dziećmi. Myślałem o adopcji, choć mam dużą rezerwę w podejściu do dzieci. Dobre wychowanie to ogromna odpowiedzialność – stwierdził Rabiej.

Wiceprezydent Rabiej w rozmowie z „Dziennikiem Gazeta Prawna” w marcu mówił: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”. Od jego słów odcięła się Platforma i jego zwierzchnik Rafał Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej