RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autostrada spłynęła piwem. Przewróciła się ciężarówka

Tysiące hektolitrów złocistego trunku wylało się na drogę w Glenthorn (fot. VB)

Ciężarówka przewożąca piwo w puszkach przewróciła się na jednej z najruchliwszych autostrad w Australii. Tysiące hektolitrów złocistego trunku wylało się na drogę w Glenthorne, 300 km na północ od Sydney, na autostradzie łączącej stany Queensland i Nowa Południowa Walia.

Autostrada A2 zablokowana. Na jezdnię wylała się... płynna czekolada [WIDEO]

Na autostradzie A2 w kierunku Warszawy, między węzłami Września i Słupca, przewróciła się ciężarówka przewożąca czekoladę. Obecnie trasa jest...

zobacz więcej

Ciężarówka załadowana była puszkami piwa Victoria Bitter – to jeden z najpopularniejszych w Australii browarów. Producent piwa na swojej stronie facebookowej żartuje, że do uprzątnięcia miejsca incydentu na pewno zgłosiło się kilkuset lokalnych mieszkańców.

Z powodu wypadku jedna z jezdni została zamknięta na półtorej godziny, a jeden z pasów został wyłączony z ruchu aż na siedem godzin.

Kierowca prowadzący ciężarówkę nie wymagał pomocy medycznej. Wykluczono, aby 24-letni mężczyzna był pod wpływałem alkoholu lub narkotyków.

W Polsce półtora roku temu wydarzyła się jeszcze bardziej spektakularna „katastrofa”. Na autostradzie A2 w kierunku Warszawy przewróciła się ciężarówka przewożąca płynną czekoladę.

źródło:

Zobacz więcej