Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Morawiecki jak Reagan: Czy żyje wam się lepiej niż cztery lata temu? Lis przyznaje rację

Na finiszu kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki zachęca do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych i stawia to samo pytanie, które blisko 40 lat temu zadał Amerykanom Ronald Reagan: „Czy żyje wam się lepiej niż cztery lata temu?”. Z pytaniem zmierzył się publicysta Tomasz Lis i przyznał, że „nawet milionom Polaków żyje się o wiele lepiej niż cztery lata temu”.

„Piątka dla Polski”. Ma zachęcić do udziału w wyborach i głosowania na PiS

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował w środę „Piątkę dla Polski”, która zakłada podjęcie przez wyborców działań profrekwencyjnych i zachęcanie...

zobacz więcej

Prawo i Sprawiedliwość w zbliżających się wyborach walczy o drugą kadencję. Premier Morawiecki mobilizuje wyborców i przekonuje, że od niedzielnego głosowania zależy przyszłość Polski.

– Zadzwońmy do przyjaciół, przypomnijmy tym, którzy mogli zapomnieć, którzy się wahają i są niepewni, jeszcze do końca nieprzekonani. Zadajmy to podstawowe pytanie: jak żyło się cztery, pięć lat temu i jak żyje się dzisiaj? – zachęca premier.

Dalej stawia pytania o to, kiedy było łatwiej o pracę (cztery lata temu czy teraz?); kiedy finanse publiczne były bardziej zrównoważone; kiedy wizja rozwoju gospodarczego dawała realną szansę na osiągnięcie poziomu życia państw zachodnich?

– Z odpowiedzią na te pytania idźmy do wyborów – podkreślił Morawiecki.

Morawiecki: Jeśli kierownictwo PiS tak zdecyduje, będę zaszczycony

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę w Polskim Radiu, że jest zadowolony ze współpracy z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Dodał, że...

zobacz więcej

W podobnym tonie wypowiadał się na początku lat 80. Ronald Reagan. Pytał wówczas Amerykanów, czy żyje im się lepiej niż cztery lata temu.

Rację polskiemu premierowi przyznał nawet Tomasz Lis. Jak stwierdził, „bardzo wielu Polakom, nawet milionom Polaków, żyje się o wiele lepiej niż cztery lata temu”.

– Z gospodarczego, ekonomicznego, portfelowego, rzekłbym, punktu widzenia, zapewne większość powiedziałaby: tak, żyje nam się lepiej. W istocie Polakom – mówi o tym statystyka – żyje się lepiej niż cztery lata temu – powiedział publicysta.

źródło:
Zobacz więcej