RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Holandia zmienia nazwę. Obecna nie kojarzy się zbyt dobrze

Projekt został przygotowany przez rząd (fot. Schöning/ullstein bild/Getty Images)

„Krajowy rebranding” przygotowuje rząd holenderski, który chce, by kraj po angielsku był odtąd określany jako „The Netherlands”, a nie Holland. Ma to nie tylko ujednolicić nazewnictwo podczas międzynarodowych wydarzeń, ale też zmienić postrzeganie kraju.

Burmistrz Amsterdamu planuje zmiany w dzielnicy czerwonych latarni

Burmistrzyni Amsterdamu Femke Halsema ogłosiła, że planuje zmiany w słynnej dzielnicy czerwonych latarni, by chronić osoby świadczące usługi...

zobacz więcej

W ramach nowej strategii kraj wystąpi już jako The Netherlands podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w maju 2020 roku oraz później, podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. We wszystkich oficjalnych meczach pod taką właśnie nazwą będzie występować piłkarska reprezentacja tego kraju.

Projekt został przygotowany przez rząd i zatwierdzony przez przedstawicieli świata biznesu oraz krajową organizację turystyczną. Rzeczniczka MSZ przekonywała w piątek, że kraj potrzebuje „bardziej ujednoliconego i skoordynowanego” podejścia do własnej nazwy, które – jak podkreśliła – przyczyni się do rozwoju i promocji krajowego eksportu, branży turystycznej, sportu oraz właściwej dla kraju „kultury, norm i wartości”.

Władze chcą m.in., by za sprawą zmienionej nazwy ich kraj zagranicznym turystom przestał kojarzyć się m.in. z rekreacyjnym zażywaniem narkotyków czy z dzielnicami czerwonych latarni w Amsterdamie.

źródło:
Zobacz więcej