RAPORT

Kampania 2020

Wpadła z koniem do dołu z błotem. Ona się wydostała, zwierzę nie

Akcja ratunkowa trwała dwie godziny (fot. FB/mpwik)

Koń ugrzązł w błocie razem z właścicielką podczas spaceru w pobliżu oczyszczalni ścieków w okolicach wrocławskiego Janówka. Na pomoc ruszyli pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz strażacy.

Półtorametrowy wąż na osiedlu w Gorzowie. W pobliżu bawiły się dzieci

Półtorametrowy wąż utknął w drzwiach wejściowych bloku w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). Policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki...

zobacz więcej

– W piątek wieczorem pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji patrolując teren oczyszczalni, zauważyli wóz straży pożarnej. Okazało się, że strażaków wezwano, by pomóc koniowi, który utknął w błocie w starorzeczu Odry – powiedziała portalowi tvp.info Martyna Bańcerek, rzecznik prasowa z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

– Kobiecie udało się wydostać z grzęzawiska, ale koniowi nie. Miała problem, żeby uratować zwierzę. Zadzwoniła więc po straż miejską i straż pożarną. Strażakom trudno było przedostać się swoim samochodem i zadzwonili do nas. Na miejscu razem z strażakami wyciągnęliśmy konia samochodem terenowym i specjalnymi pasami – poinformowała.

Akcja ratunkowa trwała dwie godziny. – Koń jest zdrowy, był lekko przestraszony. Został przebadany przez weterynarza. Przemarzniętej kobiecie zaproponowaliśmy herbatę – dodała rzecznik. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 4 października.

źródło:
Zobacz więcej