RAPORT

Kampania 2020

Nie żyje były minister środowiska Jan Szyszko

Nie żyje były minister środowiska prof. Jan Szyszko – poinformował prezydent Andrzej Duda. „Dziś przed południem odszedł pan prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem” – napisał prezydent.

Ostatnie pożegnanie rektora Politechniki Gdańskiej. W tle atak sympatyków opozycji

Rodzina, przyjaciele i gdańszczanie żegnali profesora Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej. Zmarł nagle w wieku 69 lat. Przed śmiercią...

zobacz więcej

Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 roku. Ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 otrzymał tytuł naukowy profesora.

Jego kariera polityczna rozpoczęła się pod koniec lat 80., kiedy działał m.in. w samorządzie podwarszawskiej gminy Wesoła. Od początku lat 90. był działaczem Porozumienia Centrum. Do PiS wstąpił w 2001 roku.

Szyszko był ministrem środowiska w latach 1997–1999 w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015–2018 w gabinetach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Był posłem na Sejm V,VI,VII,VIII kadencji.

Ostatnie dwa dni prof. Szyszko był ostro atakowany przez polityków Koalicji Obywatelskiej i niektóre media. - Mniej Szyszki więcej wiedzy - mówiła dziś na konferencji prasowej KO, Barbara Nowacka. - Pan Szyszko to jest jakieś wykopalisko - wtórował jej stojący obok Marek Borowski.

źródło:
Zobacz więcej