Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Pogoda ma sprzyjać wyborcom. Będzie ciepło i bez opadów

Niedziela w kraju ma być pogodna (fot. Shutterstock/TravnikovStudio)

W niedzielę - dzień wyborów - ma być ciepło i pogodnie; w większości kraju temperatury osiągną 19-21 stopni C. Raczej nie należy spodziewać się opadów – wynika z prognoz IMGW.

Dwa razy X. Sprawdź, jak głosować w nadchodzących wyborach [PORADNIK]

W niedzielę w lokalu wyborczym otrzymamy dwie jednostronicowe karty do głosowania – jedną w wyborach do Sejmu, drugą – do Senatu. Aby oddać ważny...

zobacz więcej

Według prognoz w serwisie pogodynka.pl Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB, niedziela w kraju ma być pogodna.

W większości kraju temperatury maksymalne wynieść mają 19-21 stopni C. Nieco chłodniej będzie nad północy kraju (18 stopni) i w Suwalskiem - ok. 15 stopni. .

Zachmurzenie - według prognoz - ma być tego dnia małe lub umiarkowane. Nie przewiduje się opadów. Wiatr w większości kraju będzie słaby.

Nocami - z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek - temperatura spadnie do 11-14 stopni C. .

Podobne prognozy dla Polski przedstawia norweski serwis pogodowy yr.no. Według brytyjskiego serwisu yourweather.co.uk zaś w części kraju możliwe są opady. Deszcz pokropić może m.in. w Wielkopolsce czy na Podlasiu (serwis podaje, że tam prawdopodobieństwo opadów wyniesie 30 proc.).

źródło:
Zobacz więcej