Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Morawiecki: Jeśli kierownictwo PiS tak zdecyduje, będę zaszczycony

– Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z (...) absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko – powiedział Morawiecki o liderze PiS (fot. PAP/Piotr Nowak)

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę w Polskim Radiu, że jest zadowolony ze współpracy z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Dodał, że „jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będzie się czuł zaszczycony, że może kontynuować pracę na tym stanowisku”.

Mateusz Morawiecki: słowa Wałęsy mówią wszystko o nim, a nic o moim ojcu

– Więcej te słowa świadczą o Lechu Wałęsie i wszystko o nim mówią, a nic nie mówią o moim ojcu – powiedział premier Mateusz Morawiecki odnosząc się...

zobacz więcej

Pytany w Polskim Radiu, czy tandem Jarosław Kaczyński – Mateusz Morawiecki sprawdza się z jego perspektywy, premier użył piłkarskiego porównania, że każdy zawodnik chciałby grać z legendarnymi, znakomitymi zawodnikami w drużynie. – Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z (...) absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko – powiedział Morawiecki o liderze PiS.

Dodał, że bardzo dużo się uczy, a rozmowy strategiczne, rozmowy o polityce i o gospodarce z Kaczyńskim są niezwykle ciekawe i dla niego bardzo ważne.

– Ja się z tej współpracy bardzo cieszę i jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony oczywiście móc kontynuować tę misję – powiedział Morawiecki.

Pytany, na ile można mieć pewność, że przedstawione przez PiS pięć punktów na pierwsze 100 dni przyszłego rządu zostanie zrealizowane, powiedział, że pewność tego wynika z doświadczeń z przeszłości i wiarygodności tego, co robi rząd i PiS.

– Za nami ta wiarygodności idzie krok w krok – ocenił. – W najważniejszym naszym programie, kluczowym programie zrobiliśmy można powiedzieć umownie dwa razy więcej niż obiecaliśmy – dodał.

– My poprzez naszą wiarygodność, nasze działania, taką pewność dajemy. Ja dałem moje słowo i oczywiście tego dotrzymam, jeżeli będę miał na to wpływ - jeżeli wyborcy się na nas zdecydują – mówił Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej