RAPORT

Kampania 2020

Schetyna pisze, że Leszczyna wygrała debatę. Internauci: A Wałęsa podniósł wam rankingi

Lider PO skomentował wystąpienie Izabeli Leszczyny (fot. PAP/Waldemar Deska)

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze, że Izabela Leszczyna wygrała wtorkową debatę przedwyborczą w TVN24. „To jakieś fajkowe konto, czy ty tak na poważnie?” – ironizują internauci.

„Niech wezmą kredyt i zmienią pracę”. Internauci komentują spot KO

Nie milkną echa po opublikowanym dziś spocie Koalicji Obywatelskiej, mającym przedstawiać „zwykłą polską rodzinę”. „Niech wezmą kredyt i zmienią...

zobacz więcej

Przedstawiciele wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych zmierzyli się we wtorek w debacie zorganizowanej przez TVN24. Odpowiadali na pytania dotyczące czterech zagadnień: zdrowia, polityki socjalnej i gospodarki, klimatu i ekologii oraz praworządności.

Następnego dnia lider PO Grzegorz Schetyna pogratulował przedstawicielce Koalicji Obywatelskiej Izabeli Leszczynie stwierdzając, że wygrała debatę. „Precyzyjnie i fachowo obnażyła nieudolność pisowskich rządów” – napisał na Twitterze. Wpis skomentowało wielu internautów.

„Pan tak na poważnie?” – zastanawiał się radny Zjednoczonej Prawicy z Inowrocławia, Damian Polak. Kilka osób zwróciło uwagę, że sama stacja TVN24 nie wymieniła Leszczyny wśród zwycięzców. „Chyba oglądaliśmy inne debaty” – skomentował wpis Schetyny jeden z internautów.

„Mówi Pan obnażyła, eeeee i tak nie dorówna Pan Neumannowi, ten to potrafił obnażyć prawdziwe oblicze PO”, „tak tak, a Lech Wałęsa podniósł rankingi przedwyborcze POKO”, „Czary mary, hokus pokus. Zaklinania rzeczywistości ciąg dalszy” – napisali inni.

Jeden z komentujących zauważył, że według ankiety dostępnej na portalu interia.pl, debatę wygrał Marcin Horała z PiS. Do tej pory w głosowaniu wzięło udział ponad 37 tys. internautów. Horała prowadzi z wynikiem 39 proc. (stan na godz. 9.30).

źródło:
Zobacz więcej