Minister obrony o wybuchu w Kuźni Raciborskiej: Otoczymy wszystkich opieką

Mariusz Błaszczak złożył wyrazy współczucia rodzinom (fot. PAP/Hanna Bardo)

– MON otoczy opieką wszystkich, których dotknęła ta tragedia – zapewnił minister obrony Mariusz Błaszczak w związku z eksplozją niewybuchu w kompleksie leśnym w pobliżu Kuźni Raciborskiej (woj. śląskie). W wyniku wybuchu zginęło dwóch saperów. Minister złożył rodzinom ofiar kondolencje.

W wyniku eksplozji dwóch saperów zostało także ciężko rannych, a dwóch doznało lżejszych obrażeń.

Dwaj saperzy ciężko ranni wskutek eksplozji przechodzili w szpitalach w Katowicach i Sosnowcu operacje i złożoną diagnostykę. Lekarze zapowiadali kolejne informacje o ich stanie na środę.

Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary – Centrum Urazowego w Sosnowcu Tomasz Świerkot poinformował, że przewieziony tam przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe pacjent ma obszerny uraz twarzoczaszkowy, z ingerencją w tkanki mózgu.

Natomiast rzeczniczka Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Jolanta Wołkowicz poinformowała, że drugi z mocno poszkodowanych żołnierzy, który trafił tam transportem LPR przed godz. 16, pozostaje w stanie ciężkim.

– Pacjent ten ma liczne krwawiące rany twarzoczaszki, złamania, jest zaintubowany. W chwili obecnej trwa dalsza diagnostyka – mówiła rzeczniczka szpitala.

źródło:
Zobacz więcej