Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Nie pozwólcie uśpić się wynikom sondaży”. Kaczyński napisał list do członków PiS i wyborców

Lider PiS apeluje o przekonywanie do głosowania rodziny, znajomych, sąsiadów aż do samego końca kampanii wyborczej (fot. PAP/Paweł Supernak)

„13 października Polska i Polacy staną przed zasadniczym wyborem. Będziemy wówczas decydowali, czy przez najbliższe 4 lata będziemy żyli w Polsce Plus, czy w Polsce Minus. (…) Każdy głos jest ważny. Jeśli wszyscy pójdziemy do urn – to zwyciężymy!” – pisze prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do członków i sympatyków partii oraz wyborców. Polityk apeluje o przekonywanie do głosowania rodziny, znajomych, sąsiadów aż do samego końca kampanii wyborczej.

Prezes Kaczyński: Demokracja ma sens wtedy, gdy przedwyborcze zapowiedzi są realizowane

Demokracja ma sens wtedy, jeżeli zapowiedzi przedwyborcze partii są realizowane. Jeżeli tak nie jest, mamy do czynienia z pustą procedurą, która...

zobacz więcej

Mianem Polski Plus określa Kaczyński obóz Zjednoczonej Prawicy, będący „naszą rodzimą wersją państwa dobrobytu”, troszczącą się, by wszyscy obywatele mieli godziwe życie i te same warunki życiowego startu.
B „To Polska, która dąży do tego, by w niezbyt odległej przyszłości Polacy mogli cieszyć się takim samym poziomem i jakością życia, jakie będą wówczas udziałem mieszkańców najzamożniejszych krajów europejskich” – pisze Kaczyński.

Jak dodaje, Polska Plus jest państwem solidarnym, sprawiedliwym, walczącym z patologiami, czyli „nie godzącym się na to, by Rzeczpospolita była silna wobec słabych i słaba wobec silnych”.

Polska Plus ma być również państwem kierującym się racją stanu, walczącym o polski interes narodowy, chlubiącym się swoim dziedzictwem historycznym i religijnym. „Słowem – to Polska, która daje nadzieję!”– pisze prezes PiS.

Polską Minus nazywa Kaczyński taką wizję państwa, w którym naczelnym celem rządzących nie jest wzmacnianie go i poprawa życia obywateli, a władza sama w sobie. „W takiej Polsce nie dba się o dobro wspólne, o interes ogółu obywateli, tylko o interesy wybranych środowisk i grup społecznych” – opisuje lider PiS.

Jarosław Kaczyński wyjawił, kto jest głównym autorem programu PiS

– Jeżeli społeczeństwo nam zaufa, wrócimy do reformy sądów - zadeklarował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, bez...

zobacz więcej

Jego zdaniem Polska Minus to taka Polska, gdzie Polacy są dzieleni na lepszych i gorszych, gdzie „osłabia się spójność społeczną”, „poddaje się Polaków pedagogice wstydu”. Jak pisze, „nie ma w tym świecie miejsca na tradycyjne wartości, na naszą podmiotowość, za to tworzy się przestrzeń dla antywartości i nihilizmu”. Polska Minus to – zdaniem Kaczyńskiego – taka Polska, która „odbiera nadzieję”.

„Tak więc stawka tegorocznych wyborów do Sejmu i Senatu jest niezwykle wysoka. Jest nią dalszy rozwój naszej Ojczyzny oraz coraz lepsze życie polskich rodzin (…) Nic nie jest jeszcze przesądzone. Co prawda Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w sondażach, ale to nie one dają wyborcze zwycięstwo. Wygrywają ci, na których wyborcy oddają najwięcej głosów” – pisze, dodając, że głosy zdobywa się dzięki mobilizacji i wytrwałej pracy oraz uczestniczenie w samych wyborach.

Pożądany wynik, czyli taki, który zapewni Zjednoczonej Prawicy większość bezwzględną, wymagać ma wytężonej pracy.

„Pozwolę sobie powtórzyć to, o czym ciągle mówię na kampanijnym szlaku. Jeden głos może zaważyć na tym, kto zostanie posłem, a od tysiąca głosów może zależeć to, czy będziemy mieli w Sejmie większość” – pisze Kaczyński.

Prezes PiS nawołuje do wsparcia kandydatów partii na co dzień: „Przekonujmy członków naszych rodzin, znajomych, sąsiadów do programu PiS. Namawiajmy ich do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Starajmy się z naszym przesłaniem dotrzeć do każdego”.

Kaczyński apeluje również o to, by członkowie i sympatycy PiS „nie pozwolili uśpić się wynikom sondaży”.

„Nieobecni, jak wiemy, nie mają racji. Dlatego weźcie Państwo sprawy w swoje ręce, pójdźcie do urn wyborczych, namówcie do tego swoich sąsiadów i oddajcie głosy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości startujących w wyborach zarówno do Sejmu jak i do Senatu, bo te ostatnie są także bardzo ważne” – napisał Kaczyński.

Lider PiS apeluje też, by mobilizację utrzymać do końca kampanii, kończącej się o północy w piątek 11 października.

„Każdy głos jest ważny. Jeśli wszyscy pójdziemy do urn – to zwyciężymy!” – kończy Kaczyński.

źródło:
Zobacz więcej