RAPORT

Pogarda

Zagadka skasowanego wpisu Wałęsy. „Wiedzą to nawet małe dzieci”

Lech Wałęsa jeszcze w niedzielę występował na konwencji KO. We wtorek odwołał swoje poparcie (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Lech Wałęsa jeszcze w niedzielę występował na konwencji KO. We wtorek odwołał swoje poparcie (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Najnowsze

Popularne

Były rzecznik, teraz doradca medialny Lecha Wałęsy Mirosław Szczerba poinformował, że były prezydent usunął swój facebookowy wpis, w którym wycofał swoje poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i przekazał je liderowi PSL. Szczerba podkreślił, że post pojawił się tylko na jednym z kilku portali społecznościowych, na których konta ma były prezydent. „Na Twitterze jest inny Wałęsa niż na Facebooku?” – pytają internauci.

„Pocałunek śmierci Wałęsy, brak wdzięczności obdarowanego”

Lech Wałęsa postawił na ugrupowanie, w którym połowa uważa go za agenta. To poparcie to pocałunek śmierci dla PSL. Z tego powodu brak jest reakcji,...

zobacz więcej

Mirosław Szczerba zarzucił dziennikarzom, że „owcza pogoń za medialną sensacją” przesłania im „logiczne myślenie i weryfikację informacji u kilku źródeł jednocześnie”.

Chodzi o wpis, który rano opublikował na swoim facebookowym koncie Lech Wałęsa. Z uwagi na prezentowane ostatnio wyniki „różnych sondaży” wycofał swoje poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, udzielone zaledwie dwa dni wcześniej, podczas warszawskiej konwencji ugrupowania. Polityk publicznie poprosił o „zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będzie głosował na PO”.

W niedzielnych wyborach chce poprzeć – jak oznajmił – lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Po kilku godzinach jednak swój wpis usunął.

Były rzecznik Wałęsy do sytuacji odniósł się na Twitterze i potwierdził, że „jeden z postów na Facebooku” były prezydent skasował. Przekazał również życzenia „osiągnięcia dobrego wyniku” ludowcom w wyborach. Chwilę później Szczerba skrytykował dziennikarzy.

Zaznaczył, że na Twitterze Wałęsa „nie ćwierkał” o poparciu dla jakiejkolwiek partii czy jego wycofaniu.

„Ja wiem, że łatwiej jest kontrolować Facebooka, niż wysilać się i sprawdzić, czy jest też o samo na Twitterze z kłódką” – napisał w kolejnym poście. Później dodał, że Lech Wałęsa jest obecny także w innych mediach społecznościowych, m.in. na portalu Instagram. „Na Twitterze jest inny Wałęsa niż na Facebooku?” – pytają internauci. Inni nie kryją rozbawienia tłumaczeniem doradcy polityka. Na uwagę internautki, że z kuriozalnych tłumaczeń i kasowania wpisu „wyszedł cyrk”, Szczerba wyjaśnił z kolei, że dopiero, gdy Lech Wałęsa napisze też na Twitterze, wtedy dopiero jest to dla niego „medialny pewnik”. „Na Facebooku pan prezydent potrafi mnie też nieźle zaskoczyć, ale po 3 latach się przyzwyczaiłem” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej