RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Powstaje „watykański Netflix”. Co na nim znajdziemy?

Platforma zostanie uruchomiona w pierwszej połowie 2020 r. (fot. PAP/ EPA/GIUSEPPE LAMI)

W przyszłym roku zostanie uruchomiona platforma VatiVision, już teraz nazywana przez dziennikarzy „watykańskim Netflixem”. Za jej pośrednictwem będą udostępniane seriale, filmy fabularne oraz dokumentalne z chrześcijańskim przesłaniem.

Netflix traci na aborcyjnym szantażu. Najgorsze wyniki platformy w historii

Aż 126 tys. subskrybentów stracił w USA w minionym kwartale Netflix. To najgorsze wyniki internetowej platformy w jego historii. Środowiska...

zobacz więcej

Platforma VatiVision zostanie uruchomiona w pierwszej połowie 2020 r. Podobnie jak Netflix będzie funkcjonowała na zasadzie tzw. „streaming na życzenie”, oferując seriale, filmy fabularne i dokumentalne o tematyce religijnej.

– To dla mnie powód do wielkiej dumy. Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Naszym celem jest osiągnięcie znaczących wyników, zarówno pod względem jakości, jak i niepowtarzalności proponowanych treści, a także dystrybucji na skalę światową, która może osiągnąć zasięg 1,3 mld katolików – mówi dyrektor VatiVision Luca Tomassini.

Twórcami „watykańskiego Netflixa” jest spółka medialna Officina de la Comunicazione, współpracująca ze Stolicą Apostolską oraz firma Vetrya, jeden z włoskich liderów w branży komunikacji internetowej.

źródło:
Zobacz więcej