Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Prowadził autobus bez okularów. Kara była wysoka

Kierowca nie wrócił tego dnia na trasę (fot. Shutterstock/Syda Productions)

Policjanci z Elbląga zatrzymali kierowcę miejskiego autobusu, który przejechał na czerwonym świetle. Okazało się, że prowadził bez okularów, a powinien ich używać. – Tłumaczył, że są u optyka – mówi portalowi tvp.info kom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu. Mężczyzna dostał 500 zł mandatu i już nie wsiadł za kierownicę.

Szkolny autobus w rowie. Kierowca chciał uniknąć zderzenia; wiózł ponad 40 dzieci

Kierowca volkswagena na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w jadący z naprzeciwka autobus, który wiózł dzieci do szkoły....

zobacz więcej

Autobus miejski zwrócił uwagę policjantów, którzy patrolowali ulice Elbląga. Przejechał przez skrzyżowanie, mimo że nie paliła się dla niego zielona strzałka.

Chwilę później pojazd został zatrzymany. Wtedy okazało się, że kierowca prowadzi bez okularów, choć bezwarunkowo powinien ich używać.

– Jeżeli na odwrocie prawa jazdy jest kod 01.01, oznacza to, że osoba prowadząc pojazd musi robić to w okularach korekcyjnych – wyjaśnia kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Kod 01.06 oznacza, że może też używać szkieł kontaktowych.

W prawie jazdy kierowcy elbląskiego autobus widniał kod. 01.01. Okularów na nosie nie miał. W takich przypadkach prowadzenie auta traktowane jest jak jazda bez uprawnień, za co grozi 500-złotowy mandat karny.

– Kierowca tłumaczył się, że jego okulary są w naprawie u optyka – mówi nam rzecznik.

Nie było mowy, by ponownie wsiadł za kierownicę. Na miejsce przyjechał inny kierowca. Dopiero wtedy autobus wrócił na trasę.

źródło:
Zobacz więcej