RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ze szpitala skradziono sprzęt medyczny. Placówka musiała odwołać badania

Szpital wycenił szkody na 700 tysięcy złotych (fot. Shutterstock/Roman Zaiets)
Szpital wycenił szkody na 700 tysięcy złotych (fot. Shutterstock/Roman Zaiets)

Służący do endoskopii sprzęt wart ponad 700 tys. zł skradziono ze Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie. Sprawą zajmuje się policja. Szpital musiał odwołać zaplanowane badania endoskopowe.

W dwa tygodnie okradł swojego pracodawcę prawie 100 razy

Przy współpracy z kierownictwem hotelu zatrzymaliśmy 35-letniego pracownika technicznego, który w ciągu dwóch tygodni miał wymontować z prawie 100...

zobacz więcej

Jak poinformowała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka prasowa Szpitali Pomorskich – spółki skupiającej kilka podmiotów medycznych, w tym Szpital Morski im. PCK w Gdyni Redłowie – do włamania i kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę.

Wyjaśniła, że z pracowni endoskopowej zniknęła aparatura warta ponad 700 tys. zł. Dodała, że w efekcie kradzieży placówka musiała odwołać zaplanowane wcześniej badania.

– Ta sytuacja szczególnie dotkliwie dotyka pacjentów onkologicznych czekających na szybką diagnozę – podkreśliła Pisarewicz.

Informacja o kradzieży przedostała się do mediów dopiero we wtorek. Ani szpital, ani policja nie informowały wcześniej o tym zdarzeniu.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni potwierdził, że gdyńscy funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, odmówił jednak podania innych szczegółów.

– Nie informujemy o nich ze względu na dobro postępowania – zaznaczył.

Kradzież sprzętu endoskopowego mogła się odbyć na zamówienie. Może o tym świadczyć to, że z pracowni endoskopowej zniknęły tylko konkretne, wybrane sprzęty – złodzieje pozostawili na miejscu wiele innych, także cennych urządzeń.

źródło:

Zobacz więcej