RAPORT

Pogarda

Wojciechowski: Zrobię wszystko, żeby wyrównanie dopłat nastąpiło jak najszybciej

Najnowsze

Popularne

– Będę komisarzem, który będzie bronił rolników, a równocześnie dbał o to, żeby rolnictwo dobrze służyło całemu społeczeństwu – powiedział Janusz Wojciechowski, który dostał zielone światło od koordynatorów komisji rolnictwa PE na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa.

Janusz Wojciechowski zyskał poparcie eurodeputowanych na stanowisko unijnego komisarza

Janusz Wojciechowski, polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa, przez 90 minut przekonywał europosłów, że nadaje się na to...

zobacz więcej

– Polityka rolna musi być zrównoważona. Musi uwzględniać różne racje, różne wartości – powiedział po wysłuchaniu w PE Wojciechowski. Podkreślił, że trzeba bronić konkurencyjności rolnictwa w Europie, a z drugiej strony że rolnictwo ma być przyjazne środowisku. Został przyjęty bardzo dobrze przez całą komisję.

Kandydat na komisarza ds. rolnictwa powiedział, że poruszenie kwestii wyrównania dopłat rolnikom z państw UE było potrzebne i oczekiwane.

– Moje oświadczenie w kwestii potrzeby wyrównania dopłat między państwami członkowskimi było oczekiwane. To jest wielki problem dla rolników. Zadeklarowałem, że zrobię wszystko, żeby wyrównanie dopłat nastąpiło, jak najszybciej – powiedział.

– Będę komisarzem, który będzie bronił rolników, a równocześnie dbał o to, żeby rolnictwo dobrze służyło całemu społeczeństwu – zadeklarował Wojciechowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej