RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej. Są ofiary wśród saperów

Dwóch saperów zginęło, dwóch zostało ciężko rannych, a dwóch doznało lżejszych obrażeń wskutek eksplozji niewybuchu w kompleksie leśnym w pobliżu Kuźni Raciborskiej – wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego. Dowództwo nie będzie podawało wieku ofiar ani żadnych informacji umożliwiających ich identyfikację.

Zderzenie ciężarówki z karetką. Wśród rannych jest chora przewożona ambulansem

Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu ciężarówki z karetką na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Przydargiń. Droga jest zablokowana.

zobacz więcej

Informację o śmierci dwóch żołnierzy potwierdził rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych podpułkownik Marek Pawlak.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska przekazała informacje Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, zgodnie z którymi wskutek eksplozji dwóch żołnierzy poniosło śmierć, a dwóch z poważnymi obrażeniami zostało przetransportowanych do szpitali w Sosnowcu oraz Katowicach-Ochojcu.

Dwóch lżej rannych żołnierzy trafiło do innych placówek w regionie – zaznaczyła Kucharzewska.

Jak zaznaczył podpułkownik Marek Pawlak, dowództwo nie będzie podawało wieku ofiar ani żadnych informacji umożliwiających ich identyfikację. Czterej poszkodowani trafili do szpitali, są w różnym stanie – powiedział.

Ofiary śmiertelne i ranni to żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Podpułkownik powiedział, że do wybuchu doszło podczas usuwania pozostałości niewybuchów.

Do eksplozji doszło doszło w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską, a Rudą Kozielską. Ofiary i ranni to żołnierze, którzy – jak podał regionalny portal nowiny.pl – mieli rozbroić niewybuch znaleziony trzy dni temu.

Jak przekazała śląska policja, teren wokół miejsca wybuchu jest niedostępny i strzeżony przez wojsko. Według informacji śląskiej straży pożarnej w akcji na miejscu wypadku uczestniczy osiem zastępów strażackich. Na miejsce skierowano też śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetki pogotowia.

źródło:

Zobacz więcej