Lody o smaku świnki morskiej hitem restauracji

Na lody o smaku świnki morskiej zaprasza Ekwador! (fot. Shutterstock/Intherayoflight)

Mieszkanka Ekwadoru stworzyła lody o smaku świnki morskiej. Zwierzęta te są przysmakiem w Ameryce południowej. Lody o oryginalnym smaku szybko zdobyły ogromną popularność wśród klientów.

Ukręciła lody za prawie ćwierć miliona złotych. Kulki szły bez paragonów

Sprzedawczyni lodów spod Białegostoku wpadła, bo nie wydawała paragonów. Funkcjonariusze KAS udowodnili jej, że nie zarejestrowała transakcji za...

zobacz więcej

Maria del Carmen Pilapana prowadzi stoisko z lodami w stolicy Ekwadoru, Quito. Pomysł stworzenia nowego smaku nie spodobał się jej rodzinie, z którą Maria prowadzi restaurację.

– Mój mąż i moi bliscy żartowali ze mnie; krytykowali, mówili, że projekt nie ma szans na sukces – wyznała restauratorka w rozmowie z agencją Associated Press.

– Twierdzili, że zwariowałam. Tymczasem to właśnie ten smak stał się hitem ostatnich tygodni. Lody o smaku świnki morskiej są najchętniej wybierane przez klientów.

Lody o smaku paprykarza

zobacz więcej

W jaki sposób przygotowuje się takie lody? Najpierw trzeba ugotować mięso ze świnki. Potem należy przyrządzić i upiec z niego pasztet, do którego należy dodać mleko bądź śmietanę.

Tak przygotowana mieszanka trafia do zamrażarki. Po kilku godzinach pani Pilapana może już je sprzedawać klientom w Quito.

źródło:
Zobacz więcej