Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Orlen chce zostać w Formule 1 i z Kubicą

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz kierowca zespołu Formuły 1 Williams Racing Robert Kubica podczas briefingu prasowego i wręczenia nagród w loterii Orlen (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Robert Kubica rozstaje się ze stajnią Williamsa po tym sezonie Formuły 1. Jednak główny sponsor Polaka, PKN Orlen nie zamierza rezygnować z F1 i współpracy z naszym najlepszym kierowcą.

Robert Kubica odchodzi z Williamsa. Koniec Polaka w F1?

Robert Kubica ma dość. Wobec fatalnych wyników i mało obiecujących rokowań na przyszłość, Polak nie przedłuży umowy z Williamsem. Ze współpracy z...

zobacz więcej

Powrót po dziewięciu latach do F1 nie do końca udał się Robertowi Kubicy. Jeden punkt w klasyfikacji Grand Prix to niewiele, jak na oczekiwania kierowcy i jego fanów. Brytyjski team okazał się najgorszy spośród wszystkich zespołów, a bolid fatalnie przygotowany przez inżynierów Williamsa. Nic dziwnego, że obie strony oświadczyły niedawno, że kończą współpracę. Co dalej z Kubicą?

– Mamy plan wspólnie z Robertem, jesteśmy przygotowani na wiele ewentualności. Byłby w Formule 1, ale nie występowałby w głównych wyścigach – powiedział w trakcie „Kongresu 590”, Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, głównego sponsora Kubicy.

Obajtek: współpraca z Robertem Kubicą przynosi koncernowi efekty biznesowe

– Nie żałujemy decyzji o podjęciu współpracy z Robertem Kubicą. Jesteśmy trwale związani z tym kierowcą i z Formułą 1 i to Orlenowi pomaga, to...

zobacz więcej

Prezes Orlenu w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu” dał do zrozumienia, że Kubica mógłby być kierowcą testowym i symulatorowym, ale polski gigant paliwowy nie zamierza kończyć przygody z F1.

– Nie wchodzi się do Formuły 1 tylko na rok – wyjaśnił Obajtek. – To jest budowanie rozpoznawalności marki. Orlen będzie w F1, Orlen będzie związany z Robertem Kubicą. Mamy badania rozpoznawalności Roberta Kubicy w Polsce. Widzimy, że ten proces biznesowy bardzo się udał, sam ekwiwalent zwrotu w mediach to 60 mln złotych. Kubicę popiera, niezależnie od wyników, 70 proc. badanych. Robert jest bardzo mocno rozpoznawalnym polskim sportowcem – podkreślił Obajtek.

Za dwa miesiące kończy się sezon Formuły 1. Do tego czasu na pewno wyjaśni się, co dalej z Kubicą i Orlenem w F1.

źródło:
Zobacz więcej