RAPORT

Wojna na Ukrainie

Minister infrastruktury: Będziemy poprawiać bezpieczeństwo na drogach

Końcowy odcinek drogi ekspresowej S19 w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Końcowy odcinek drogi ekspresowej S19 w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Równolegle z budową tras szybkiego ruchu będziemy poprawiać bezpieczeństwo na lokalnych drogach, w czym pomoże program budowy obwodnic mniejszych miejscowości – mówił w radiowej Jedynce minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Adamczyk: w 2023 roku z Warszawy do Krakowa w niespełna dwie godziny

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział w programie „Gość Wiadomości”, że – dzięki podjętym przez rząd działaniom – podróż pociągiem z...

zobacz więcej

– Równolegle (z budową tras szybkiego ruchu) musimy zadbać o bezpieczeństwo tam, gdzie ono jest bardzo mocno zagrożone. Stąd idea równoległej budowy obwodnic, równoległego tak zwanego odbarczenia tych miejsc, gdzie dochodzi do zatorów drogowych – powiedział Adamczyk w porannych Sygnałach Dnia.

Minister przypomniał, że w Programie Budowy Dróg Krajowych 35 obwodnic już ma zapewnione finansowanie, kolejne 35 obwodnic jest przygotowanych do realizacji, a 15 jest na liście rezerwowej.

Powołując się na analizy ruchu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział, że konieczne są obwodnice także w innych miejscach – nie tylko tych, które ujęto w Programie Budowy Dróg Krajowych.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ciągu pierwszych 100 dni rządów Prawa i Sprawiedliwości nowej kadencji zostaną przygotowane takie rozwiązania, które m.in. pozwolą na wybudowanie 100 obwodnic wokół średnich i mniejszych miast.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej