RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

Najnowsze

Popularne

– Oszałamiające są osiągnięcia polskich firm, jeżeli chodzi o jakość i zasięg ich produkcji, jeżeli chodzi także o innowacyjność – powiedział w czwartek prezydent. Podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.

Wiceminister infrastruktury: 76 mld zł na inwestycje na kolei do 2023 r.

Do 2023 r. na inwestycje na kolei trafi 76 mld zł z Krajowego Programu Kolejowego – mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel na Kongresie...

zobacz więcej

Gala odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego.

Prezydent podkreślił, że wyłonienie liderów, ostatecznych zwycięzców nie było łatwe. – Wszystkie te firmy są wspaniałe, a państwo jesteście wspaniałymi ludźmi i biznesmenami, o wielkim poczuciu odpowiedzialności – mówił Andrzej Duda.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też nagrodę indywidualną.

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw laureatem została firma Delta Zbigniew Różycki, w kategorii Narodowy Sukces – firma LPP S.A., w kategorii Międzynarodowy Sukces – Olimp Labs sp. z o.o., w kategorii Odpowiedzialny Biznes – Marco Sp. z o.o., w kategorii Firma Rodzinna – Ochnik S.A.

W ramach kategorii specjalnych, w rywalizacji na najlepszy polski start-up PL zwycięzcą została firma Warsaw Genomics Spółka Komandytowa.

Z kolei w kategorii specjalnej Badania i Rozwój – Medical Inventi S.A.

Nagrodą indywidualną prezydent wyróżnił Czesława Langa, byłego kolarza torowego i szosowego, dyrektora generalnego Lang Team i organizatora Tour de Pologne.

Wyróżnienie dla firm, które wnoszą wkład w rozwój gospodarki

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana przez prezydenta raz do roku. To wyróżnienie dla firm, które mają znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych.

Kongres 590 w Jasionce

Cyberbezpieczeństwo oraz podsumowanie 15 lat członkostwa Polski w UE - m.in. te zagadnienia są poruszane w trakcie rozpoczętego w poniedziałek w Jasionce k. Rzeszowa Kongresu 590. W wydarzeniu, które potrwa do wtorku udział wezmą m.in. prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Kongres, którego głównym celem jest promowanie polskiej gospodarki, swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy. W tym roku odbywa się po raz czwarty.

Wśród tegorocznych gości specjalnych będą m.in. kongresmen USA Tom Reed, prof. Bent Flyvbjerg, który jest jednym z najczęściej cytowanych ekspertów w zakresie planowania i zarządzania projektami oraz współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisors Thomas J. Lee.


Prezydent zwiedził zakład Ultratech – laureata Nagrody Gospodarczej 2018

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej