RAPORT

Kampania 2020

Logo Orlenu zastąpi marki regionalne w Czechach i Niemczech

Logo „Orlen Group”, a za trzy lata ma ono całkowicie zastąpić marki regionalne (fot. Materiały prasowe, Shutterstock)

PKN Orlen rozpoczyna co-branding w Czechach i Niemczech, gdzie sprzedaje paliwo odpowiednio pod marką Benzina oraz Star. Obok dotychczasowych nazw na stacjach koncernu w tych krajach pojawi się logo „Orlen Group”, a za trzy lata ma ono całkowicie zastąpić marki regionalne.

PKN Orlen chce sprzedawać czekolady pod własną marką. Szuka producenta

PKN Orlen ogłosił postępowanie w sprawie wyboru producenta czekolad pod marką własną należącą do tej spółki, które byłyby sprzedawane w sieci jej...

zobacz więcej

Nową strategię wprowadzenia marki Orlen na rynki zagraniczne przedstawił podczas Kongresu 590 prezes spółki Daniel Obajtek, który zwrócił uwagę na jej coraz większą rozpoznawalność i wzrost wartości.

– Jesteśmy najcenniejszą polską marką. Nasza marka jest wyceniana na 5 mld zł – powiedział i podkreślił, że firma dużo inwestuje np. w petrochemię, czy handel detaliczny.

Prezes PKN Orlen podkreślił, że koncern znacznie zwiększył inwestycje w sport w Polsce i za granicą, aby podnieść rozpoznawalność marki.

– Zwiększyliśmy o prawie 100 proc. wydatki na sport. To jest rzecz bardzo ważna, ponieważ poprzez sport buduje się wartość marki i rozpoznawalność. Również zaangażowaliśmy się w Williamsa (zespół F1), dzięki czemu też cieszymy się zdecydowanie większą popularnością – uważa szef koncernu paliwowego.

Daniel Obajtek wyjaśnił, że co-branding rozpocznie się od kampanii wizerunkowej łączącej Orlen z markami lokalnymi spółki, który obejmuje m. in. spoty reklamowe w Niemczech i Czechach.

– Będą dwie nazwy - będzie Benzina i Grupa Orlen, Star, i Grupa Orlen, a w przeciągu trzech lat robimy rebranding naszych stacji. Mamy prawo do dumy, mamy prawo pokazywać polską markę – stwierdził.

PKN Orlen zamierza zwiększyć liczbę stacji za granicą. Koncern poza Niemcami i Czechami działa również na Litwie i Słowacji pod polską marką. W Polsce spółka ma 1779 stacji paliw i 34,2 proc. udziału w rynku.

źródło:
Zobacz więcej