RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wiceminister infrastruktury: 76 mld zł na inwestycje na kolei do 2023 r.

– W tym roku realizowanych jest ponad 220 inwestycji kolejowych – dodał Andrzej Bittel (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Do 2023 r. na inwestycje na kolei trafi 76 mld zł z Krajowego Programu Kolejowego – mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel na Kongresie 590 w Jasionce k. Rzeszowa. W tym roku realizowanych jest ponad 220 inwestycji kolejowych – dodał.

Podróż kilkakrotnie krótsza, nowe połączenia – kolej CPK w Polsce południowo-wschodniej

Aż 11 razy szybciej będzie można dojechać po realizacji komponentu kolejowego CPK z Tarnowa do odległego o 60 km Buska Zdroju: 25 minut zamiast...

zobacz więcej

– Przez pierwsze lata tempo wydatkowania środków było niekoniecznie dość dobre, natomiast w ostatnich trzech latach uczyniliśmy duży postęp w przygotowaniu i realizacji inwestycji kolejowych – powiedział Bittel, który uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym kolejnictwie.

Dodał, że w tym roku na kolei realizowanych jest ponad 220 zadań inwestycyjnych, a podpisano „przeszło tysiąc umów”. Bittel zaznaczył, że na modernizację i zakup nowego taboru w latach 2016-23 zostanie przeznaczonych 7 mld zł. – Do tej pory zaangażowanych jest już 4 mld zł – mówił.

Krajowy Program Kolejowy działa od 2017 r. Inny program – ws. inwestycji na dworcach – zakłada odnowę lub wybudowanie blisko 200 takich obiektów. Na ten cel przewidziano ok. 1,5 mld zł. Program ma zostać zakończony w 2023 r.

źródło:

Zobacz więcej