Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„Jaki koń jest, każdy widzi”. Biedroń komentuje taśmy Neumanna

Robert Biedroń mówi, że zna pana Zbigniewa, o którym wspominał Sławomir Neumann (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

– Jaki koń jest, każdy widzi – stwierdził w Łodzi lider Wiosny Robert Biedroń pytany o dotyczące m.in. jego słowa posła Sławomira Neumanna z PO-KO. Zadeklarował, że lewica nie będzie „kopać po kostkach” innych ugrupowań opozycyjnych.

„Nikt nas nie szanuje”. Posłuchaj nowych taśm Neumanna [WIDEO i STENOGRAM]

„Ku**a nikogo się nie możesz pozbyć”, „Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spier*ala”, „jak jakiś...

zobacz więcej

Biedroń podczas spotkania z dziennikarzami w Łodzi był pytany m.in. o kolejne opublikowane przez TVP Info nagrania, na których były już szef klubu parlamentarnego PO-Koalicja Obywatelska wspomina m.in. lidera Wiosny.

– To są, ku***wa, trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku***icy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory – mówi Neumann na ujawnionych nagraniach.

Biedroń przyznał, że wie, o jakiego Zbyszka chodzi i że jest to poseł ziemi słupskiej, jego kontrkandydat w wyborach.

– Jaki koń jest, każdy widzi i znęcanie się nad Platformą Obywatelską nie przystoi po weekendowej konwencji (Koalicji Obywatelskiej – red.). Ciosy, jakie dostała PO od prezydenta Lecha Wałęsy, nas wszystkich zatrwożyły – powiedział europoseł.

Szef sztabu KW SLD oświadczył, że lewica wyciąga rękę do wszystkich opozycyjnych ugrupowań, bo muszą one ze sobą rozmawiać i szukać dialogu.

Publikujemy nowe taśmy Neumanna. „Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku***cy”

„Jedynka” Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku Sławomir Neumann w efekcie piątkowych publikacji TVP Info w niedzielę zrezygnował z funkcji...

zobacz więcej

– Ale kiedy wewnątrz własnej partii kopią się po kostkach, nawzajem się nagrywają, szantażują, obrażają, a do tego jeszcze obrażają mieszkańców takich miejscowości jak Tczew, który wymaga atencji, to dzieje się coś złego – ocenił.

Biedroń zapewnił jednocześnie, że lewica nie będzie kopać po kostkach opozycyjnych ugrupowań.

– Konsekwentnie robimy swoje. Zobaczcie państwo, jak pięknie się połączyliśmy i niech to będzie przykład dla innych polityków, że trzy pokolenia lewicy są ze sobą w stanie rozmawiać i co więcej, szanować się i planować przyszłość – powiedział Biedroń o porozumieniu SLD, Wiosny i Lewicy Razem, które wspólnie startują w wyborach parlamentarnych. Dodał, że „to bardzo ładny, udany związek partnerski”. – Szkoda, że innym się to nie udaje – stwierdził.

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy lidera pomorskiej PO Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami partii z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się w niej na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast.

Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie. Neumann przeprosił za swe słowa.

W niedzielę wieczorem TVP Info opublikowała kolejne taśmy z nagranymi rozmowami Neumanna. Jeszcze przed ich publikacją poseł poinformował, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO. Polityk jest „jedynką” listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu gdańskim nr 25.

źródło:

Zobacz więcej