RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lech Wałęsa wydał oświadczenie. „Teraz Was nie posłucham”

Wałęsa nazwał Kornela Morawieckiego zdrajcą (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

„Robiłem i postępowałem po swojemu i tak będzie. Nawet jeśli dziś wygracie, to tylko po to, by jutro przegrać” – napisał na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa. Odniósł się w ten sposób do swojego wystąpienia na niedzielnej konwencji KO.

„Po słowach Wałęsy Kidawa–Błońska uśmiechała się od ucha do ucha”

Zdaniem szefa MON Mariusza Błaszczaka brak reakcji na słowa Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim świadczy o braku wiarygodności polityków PO....

zobacz więcej

Wałęsa podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej powiedział, że wybaczył szefowi Solidarności Walczącej, zmarłemu w miniony poniedziałek Kornelowi Morawieckiemu, bo „po chrześcijańsku należy to zrobić”. – A co oni z niego robią? – bohatera. A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda – powiedział Wałęsa.

W poniedziałek Wałęsa napisał na Facebooku oświadczenie, w którym dodaje kilka słów do wczorajszej przemowy. „Rodacy Kochani. Po »Warszawskim« wystąpieniu” – zaczyna były prezydent. Dalej dodaje słowa: „Myślenie ma przyszłość”.

„Uwierzcie wreszcie, gdybym myślał i robił, jak mi wtedy i dziś proponowano i udowadniano, naprawdę żylibyśmy dziś bez zmian z powojennym KOMUNISTYCZNYM PODZIAŁEM” – pisze b. prezydent.

Dalej dodaje, że „najwięksi politycy światowi i polscy z Ojcem Świętym i Prymasem Polski” namawiali go „podobnie jak Wy dziś”. „Musiałem nie posłuchać i teraz Was nie posłucham” – pisze.

Zapewnia, że „robiłem i postępowałem po swojemu i tak będzie”. „Nawet jeśli dziś wygracie, to tylko po to, by jutro przegrać. Wy chcecie wygrywać, a ja aby rozwiązywać problemy” – tłumaczy.

Na koniec dodaje, że nie chciał tego robić, ale – jak dodaje – „zmusiliście mnie”. „To sprawdźcie w pismach Morawieckiego Solidarności Walczącej, zanim przygotowano i ogłoszono Teczki Kiszczaka już te właśnie teksty publikowano w tych gazetkach. Zapytajcie siebie podrzucane, czy współpraca z Kiszczakiem przeciw mnie i nam” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej