RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Po słowach Wałęsy Kidawa–Błońska uśmiechała się od ucha do ucha”

Minister Błaszczak: To świadczy o braku wiarygodności polityków KO (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Zdaniem szefa MON Mariusza Błaszczaka brak reakcji na słowa Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim świadczy o braku wiarygodności polityków PO. Małgorzata Kidawa-Błońska mówi o łagodzeniu sporów, tymczasem nie reagowała; była uśmiechnięta od ucha do ucha, kiedy Wałęsa schodził ze sceny – mówił.

Nitras tłumaczy słowa Wałęsy: Rola Kornela Morawieckiego była bardzo umiarkowana

Z całym szacunkiem dla osoby zmarłej, ale rola bezpośrednia w odzyskaniu niepodległości, w procesach historycznych Kornela Morawieckiego była...

zobacz więcej

Lech Wałęsa podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej powiedział, że wybaczył szefowi Solidarności Walczącej, zmarłemu w poniedziałek Kornelowi Morawieckiemu, bo „po chrześcijańsku należy to zrobić”.

– A co oni z niego robią? – bohatera. A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda – powiedział Wałęsa.

Premier Mateusz Morawiecki, zapytany w niedzielę w programie wPolsce.pl o słowa Wałęsy, odpowiedział: „Więcej one świadczą o Lechu Wałęsie i wszystko o nim mówią, a nic nie mówią o moim ojcu”.

W porannej rozmowie na antenie radiowej Trójki szef MON Mariusz Błaszczak ocenił, że jego zdaniem właśnie premier najtrafniej podsumował wystąpienie Wałęsy. – Stwierdzając, że Wałęsa wszystko powiedział o sobie, a nic nie powiedział o Kornelu Morawieckim – dodał.

Szef MON zwrócił też uwagę na aplauz, którym Wałęsa został przywitany i nagrodzony po swoim przemówieniu. – W mojej ocenie jest to konsekwencja braku wiarygodności ludzi, którzy tworzą Platformę Obywatelską, całą tę Koalicję Obywatelską. Pani marszałek Kidawa-Błońska mówi o łagodzeniu sporów, tymczasem nie reagowała, była uśmiechnięta od ucha do ucha, kiedy schodził ze sceny Lech Wałęsa – powiedział.

Jak zauważył, kilka dni wcześniej szef PO Grzegorz Schetyna wpisał się do księgi kondolencyjnej wystawionej po śmierci Kornela Morawieckiego. – I nie zareagował. Po tych haniebnych słowach Wałęsy Schetyna nie zareagował, co świadczy też o tym, że jest politykiem niewiarygodnym, jest jako człowiek zupełnie niewiarygodny – ocenił minister obrony narodowej.

źródło:
Zobacz więcej