RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nikt nas nie szanuje”. Posłuchaj nowych taśm Neumanna [WIDEO i STENOGRAM]

„Ku**a nikogo się nie możesz pozbyć”, „Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spier*ala”, „jak jakiś wiceprezydent próbuje rosnąć, to go plask”, „Naszym koalicjantem jest PSL w powiecie, chociaż są oszustami”, „Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kur*icy”, „Platforma wskazuje człowieka i nie ma dyskusji, czy on jest dobry, czy się nadaje, czy nie”, „Ch*j mnie obchodzi, czy uważasz, że on jest ku**a ekspertem czy nie”. TVP Info opublikowało nowe nagrania ze Sławomirem Neumannem – zarejestrowane przez lokalnego działacza PO.

Publikujemy nowe taśmy Neumanna. „Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku***cy”

„Jedynka” Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku Sławomir Neumann w efekcie piątkowych publikacji TVP Info w niedzielę zrezygnował z funkcji...

zobacz więcej

„W nagraniach znalazły się słowa, których głęboko żałuję” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann i zrezygnował z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO.

Poseł nadal jest członkiem Zarządu Krajowego PO, ministrem w Gabinecie Cieni PO i liderem listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku. Swoją decyzję Neumann przekazał PAP w niedzielę po godzinie 17, po tym, jak TVP zapowiedziała publikację kolejnych nagrań z Tczewa. Fragmenty nowych taśm opublikowane zostały o 21:50 w programie „Strefa Starcia” i na portalu tvp.info.

Stenogram:

Sławomir Neumann: Uważam, że problemem Platformy tczewskiej jest Dominikowski, którego trzeba się pozbyć…

Lokalny działacz PO: Tak, ja jestem…

Sławomir Neumann: Poczekaj ku**a, daj skończyć… I nie pozbędziesz się go przed wyborami, żeby była jasność. Bo jest radnym…

Lokalny działacz PO: wiceprzewodniczącym rady.

Sławomir Neumann:… Bo jest naszym ku**a radnym. I ktoś go na listę ku**a wziął – nie ja – ktoś go zrobił ku**a, dał mu szansę startować i to jest problem.

Lokalny działacz PO: Pełna zgoda, ale milicjanta można się pozbyć.

Sławomir Neumann: Ku**a nikogo się nie możesz pozbyć z Platformy. Bo budujesz szerokie listy, nie możesz się nikogo pozbyć.

Lokalny działacz PO: Ale milicjant nigdy nie startował i nigdy nie będzie startował.

Sławomir Neumann: Ku**a, czy ty naprawdę słuchasz czasami, czy ty tylko w głowie masz ustawione, co ty chcesz zrobić? Nie będziesz nikogo wyrzucał z Platformy. Więcej ci powiem – będziesz otwierał listy dla ludzi ku**a, którzy może kiedyś w Platformie byli, bo budujemy szerokie listy. Będziesz musiał się z tym pogodzić.

(…) Ku**a nie rozumiesz. Nie mówię o startowaniu ku**a, mówię o pozbywaniu się ludzi.

(…) Tylko w tej chwili, to jest kwestia twojej odpowiedzialności, trochę cofnięcia, myślenia do tyłu. Zabić możesz gościa wtedy, kiedy masz siłę i nie szkodzi to całej ekipie, a zaszkodzi to dzisiaj przed wyborami. On nie powinien być na listach.

Były działacz Platformy z Tczewa ujawnia kulisy taśm Neumanna. Publikujemy wywiad

W jakich okolicznościach powstały taśmy Sławomira Neumanna? O tym w ekskluzywnym wywiadzie w „Strefie Starcia” opowie były działacz Platformy...

zobacz więcej

Lokalny działacz PO: Albo w środku listy mógłby być. Ja nawet dokładny mam pomysł…

Sławomir Neumann: Ku**a, jak on będzie w środku listy, to jeszcze wejdzie. Tylko to, że nie może być na listach, on się musi dowiedzieć dzień przed rejestracją listy. I problem jest taki, jak to ograć i nie dać się wypie**olić do tego czasu.

(…) Ale ku**a no żyj w świecie rzeczywistym, a nie w świecie wirtualnym.

(…) Ja wiem, że dzisiaj ta paka jest taka, po wyborach może być ta paka inna, bo ludzie liczą też na różne rzeczy. Znaczy… naprawdę za dużo w życiu widziałem takich rzeczy ku**a. W partiach politycznych jestem od 1989 roku, w trzech co prawda.

Lokalny działacz PO: W trzech? Unia Wolności, a co było wcześniej?

(…) Nie byłem w Unii Wolności nigdy, nie obrażaj mnie. Proszę mnie nie obrażać.

Lokalny działacz PO: A w czym? W KLD?

Sławomir Neumann: Nie obrażaj mnie tutaj, mówię po raz drugi.

(…) …chciałbym, żeby był wiceprezes Platformy ku**a z Platformy, którego Platforma wskaże

Lokalny działacz PO: Ale kto?

Sławomir Neumann: W dupie mam kto. Wymyślcie kogoś ku**a, kto będzie. Znaczy w dupie, może być Kowalski Jan. Tylko chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i ch*j mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest ku**a ekspertem czy nie. W dupie to mamy. Chodzi o zasady, o politykę ku**a, a nie o pier*olety.

W dupie mam, kto to będzie. Możecie powiedzieć, że Dominikowski ku**a będzie, to nie ma znaczenia. Ale chodzi o to, żebyś ty miał pozycję taką, że rozmawiając z Mirkiem, Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie, tak jak dzisiaj. Czy się nadaje czy nie. Czy może iść do takiej spółki czy nie. W dupie to mamy.

(…) To są k**wa trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek [Konwiński] słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kur*icy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory. Mamy 102 miasta prezydenckie i chodzi o to, żeby w niedzielę ku**a wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym. Że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch*j… one są ważne, ale to jest ch*j, mały etap. Bo jak przegramy wybory samorządowe, to nas nie ma w wyborach parlamentarnych. Nie ma nas ku*wa i PiS rządzi drugą kadencję.

Kamiński o Neumannie: Takich należy usuwać. PO broni ludzi z zarzutami, lewym majątkiem

- Tacy ludzie powinni być usuwani. To jest w interesie partii politycznych i takie przypadki się zdarzały. Natomiast w sytuacji Platformy...

zobacz więcej

(…) Powiem ci tak: jak Mirek będzie w Platformie, to będę się bił o niego zawsze, jak nie będzie, mam go w dupie. Ja się biję tylko o ludzi w Platformie. Mam w dupie tych, co wychodzą, kompletnie.

(…) Ja jestem patriotą Platformy od początku i ku**a dla mnie Platforma jest wartością, jak ktoś nie chce być albo dostaje ofertę i nie chce być, to jest jego ku**a problem. Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spie**ala.

(…) Wytłukł wszystkich, ale to jest stara zasada. Tak samo robi Karnowski, tłukąc wszystkich, nie dając się nikomu rozwinąć. (…) ma podobną, wiesz metodę – jak już jakiś wiceprezydent próbuje rosnąć, to go (plask) trze(?). Na tym to polega. Oni tacy są wszyscy, ja nie mam żadnych złudzeń.

(…) Nikt nas nie szanuje… jak nie masz siły… to jest jak w filmie „Pan Wołodyjowski”, jak mówił Wołodyjowski, że był niskiego wzrostu i „jak nie będą się ciebie bać, to będą się z ciebie śmiać” i z nas się tam śmieją. O tym mówię. Mnie ku**a serce boli, jak widzę, że mieliśmy 2 prezydentów, 2 starostów, szefa rady miasta, szef rady powiatu. W 2002 roku mieliśmy ku**a wszystko, jako Platforma, dziś nie mamy nic. Minęło raptem kilkanaście lat – nie mamy ku**a nic. Bo żeśmy raz tych ludzi powyrzucali – to po pierwsze. Tu Pawlusek zasługi ma VIP-owskie(?) w tym wszystkim, co zaczął robić. Ale na końcu jesteśmy wypie**oleni ze wszystkiego.

(…) Żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku**a liczyło w tej grze, bo kampania ogólnopolska, to będzie kampania PiS-u i zjednoczonej opozycji ku**a. Będzie referendum przeciwko PiS-owi, pierwsze referendum i będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe g*wna, tylko pokażcie PiS-owi czerwoną kartkę – to będzie nasza kampania.

(…) Wszyscy się mianują, znaczy wszyscy się powołują. Zawsze tak było i będzie. Stara zasada – jak chcesz sprawdzić, zadzwoń, to ci powiem, czy tak jest, czy tak nie jest. Naprawdę to jest najprostsza metoda. Sprawdzić ku**a, zadzwonić i tyle. Bo ja mam z Pobłockim różne rzeczy. Załatwiamy Związek Miast Polskich, różne rzeczy załatwiamy. Niekoniecznie związane z Tczewem. Z Tczewem najmniej, bo nie mam z nim co załatwiać dzisiaj. Mamy dwa miejsca do rady nadzorczej, które są opróżnione po Kucharku i można je wziąć.

(…) To jest nasz ewentualny koalicjant. Naszym koalicjantem jest Pobłocki ewentualnym. Naszym koalicjantem jest PSL w powiecie, chociaż są oszustami.

źródło:
Zobacz więcej