LOT-em do San Francisco od sierpnia przyszłego roku

Lot na trasie Warszawa-San Francisco ma trwać ok. 12 godzin (fot. LOT)

PLL LOT od 5 sierpnia 2020 r. uruchomi bezpośrednie rejsy z Warszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych – poinformowała spółka. Będzie to dziewiąte bezpośrednie połączenie narodowego przewoźnika z Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu.

Donald Trump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską

Prezydent USA Donald Trump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską. Jeszcze kilkanaście dni temu, w trakcie wizyty w Waszyngtonie prezydent...

zobacz więcej

„Polskie Linie Lotnicze LOT 5 sierpnia 2020 r. zainaugurują bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco. Będzie to dziewiąta trasa polskiego przewoźnika łącząca Polskę ze Stanami Zjednoczonymi” – poinformowała w komunikacie spółka.

Loty do największej metropolii w Północnej Kalifornii będą realizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejsy mają być wykonywane Boeingami 787 Dreamliner - samolot pokonana trasę ponad 10 tys. km.

Jak informuje spółka, lot na trasie Warszawa-San Francisco ma trwać ok. 12 godzin. Samoloty z warszawskiego Lotniska Chopina będą startować o godz. 11.35 w poniedziałki i piątki oraz o 17.20 w środy i soboty, by lądować na lotnisku w San Francisco o godz. 14.30 czasu lokalnego w poniedziałki i piątki oraz o godz. 20.15 w środy i soboty. W drodze powrotnej rejsy zaplanowano na godz. 16.25 (w poniedziałki i piątki) i 22.10 (w środy i soboty).

– San Francisco znajdowało się na liście naszych nowych kierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić to połączenie właśnie teraz, kiedy Polska oficjalnie dołączyła do programu ruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polaków przejdą do historii – powiedział cytowany w komunikacie prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Przypomniał, że LOT zainaugurował w 2018 roku kampanię „Bez Wiz do USA”. – Wierzymy, że teraz Polacy tym chętniej zdecydują się na podróż do USA zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych – przekazał szef LOT.

Jak dodał, narodowy przewoźnik razem z nowym połączeniem do San Francisco, zaoferuje – zarówno z Polski jak i z Węgier – jedenaście bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych.

Z Warszawy do Krakowa z prędkością 250 km/h. PKP kupiły nowy system bezpieczeństwa

Przejazd między Warszawą a Krakowem skróci się do dwóch godzin, a pociągi będą rozwijały prędkość 250 km/h. PKP Polskie linie kolejowe podpisały...

zobacz więcej

Zdaniem prezesa spółki San Francisco to najważniejsza turystyczno-biznesowa metropolia w Północnej Kalifornii.

– To naturalny kierunek dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią, a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów – mówi Milczarski.

LOT tłumaczy, że San Francisco od lat uznawane jest za światowe centrum biznesu. Niedaleko, w Dolinie Krzemowej, znajdują się siedziby koncernów technologicznych takich jak: Google, Twitter, Facebook, Hewlett-Packard, Apple, eBay, Netflix, Tesla, Linkedin czy Uber. San Francisco to także kierunek turystyczny ze znanym z hollywoodzkich produkcji mostem Golden Gate Bridge, malowniczym wybrzeżem Pacyfiku, czy historycznym Alcatraz.

Spółka zapewnia, że rozkład połączeń został ułożony tak, aby umożliwić w Warszawie dogodne przesiadki pasażerom podróżującym z europejskich miast, jak np. z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, czy Sztokholmu.

PLL LOT przekazał, że San Francisco jest 20. połączeniem dalekiego zasięgu w siatce przewoźnika. Samoloty narodowego przewoźnika latają z Warszawy: do Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles, Miami, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu, Singapuru, Delhi, a od 3 listopada br. polecą do Kolombo na Sri Lance. LOT lata także z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku, z Rzeszowa do Nowego Jorku oraz z Budapesztu do Chicago, Nowego Jorku i Seulu.

W sumie jest to 111 połączeń na cały świat. Na pokładach samolotów LOT-u gościło w 2018 roku prawie 9 mln pasażerów, o dwa miliony więcej niż rok wcześniej. W tym roku linia planuje przewieźć 10 mln pasażerów.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że podpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego, na mocy którego w celach turystycznych i biznesowych można wjechać do Stanów Zjednoczonych na 90 dni.

źródło:

Zobacz więcej