RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Marsz Równości we Wrocławiu. Miał przy sobie noże i krzyczał „Allah akbar”

Podejrzanego mężczyznę zatrzymała policja (fot.PAP/Maciej Kulczyński)
Podejrzanego mężczyznę zatrzymała policja (fot.PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Tuż przed rozpoczęciem sobotniego Marszu Równości we Wrocławiu policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który szedł w kierunku miejsca zbiórki uczestników marszu, krzycząc m.in. „Allah akbar”. Policjanci znaleźli przy nim dwa noże.

Marsz LGBT w Lublinie. Wśród haseł „Bób, hummus, włoszczyzna”

II Marsz Równości odbył się w sobotę w Lublinie. Manifestacja przeszła ulicami miasta otoczona kordonem policji. Przeciwnicy marszu usiłowali...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski poinformował, że do niebezpiecznej sytuacji doszło jeszcze przed rozpoczęciem marszu. W okolicach placu Wolności policjanci zauważyli mężczyznę, który szedł w kierunku miejsca zgromadzenia uczestników marszu, krzycząc m.in. „Allah akbar”.

– To wskazywało na jego irracjonalne zachowanie. Na drodze mężczyzny stanęli policjanci i obezwładnili go. Przy mężczyźnie znaleźli dwa noże. Zatrzymany trafił do jednego z wrocławskich komisariatów, gdzie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie – powiedział rzecznik. Poinformował też, że zatrzymany to 41-letni obywatel Polski. Był już notowany za przestępstwa i wykroczenia.

W sobotę ulicami miasta przeszedł 11. Wrocławski Marsz Równości. Tegoroczny marsz po raz pierwszy w historii objął patronatem prezydent miasta Jacek Sutryk.

Przez całą trasę przemarszu jego uczestników otaczał kordon policji. Organizatorzy szacują, że w marszu uczestniczyło ok. 10 tys. osób. Policja nie podaje informacji o liczbie uczestników.

Jak podał wcześniej rzecznik prasowy dolnośląskiej policji, już podczas przemarszu nie doszło do poważniejszych incydentów. Dodał jednak, że wobec czterech osób skierowane zostaną wnioski do sądu o ukaranie w związku z popełnieniem wykroczenia.

Poinformował, że zgromadzenie zabezpieczali policjanci z Dolnego Śląska, których wspierali funkcjonariusze z garnizonów policji z innych województw, a także z Komendy Głównej Policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej