RAPORT

Kampania 2020

Wojskowe orkiestry i „taniec” Rosomaków. Festiwal Orkiestr w Mundurach na PGE Narodowym

Na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się dziś Festiwal Orkiestr w Mundurach. Wydarzeniu muzycznemu towarzyszy największy w Polsce piknik wojskowy. Całość została zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Mariusz Błaszczak: Więcej żołnierzy, wyższe wynagrodzenia

Zadaniem ministra obrony jest zwiększenie liczebności wojska i zapewnienie żołnierzom godnych wynagrodzeń – powiedział szef Ministerstwa Obrony...

zobacz więcej

Festiwal, zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach obchodów 20-lecia członkostwa Polski w NATO, będzie okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej oraz Policji.

Od 18.00 do 20.00 na PGE Narodowym będą wybrzmiewały melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar. W trakcie imprezy na gości czeka wiele niespodzianek – między innymi taniec Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych i show policjantów na motocyklach. Wśród atrakcji także pokaz musztry paradnej.

Koncertowi towarzyszy największy w Polsce piknik wojskowy, który rozpoczął się ok. godz.15.00. Wokół PGE Narodowego prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Obecni są żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony terytorialnej.

Goście mogą zapoznać się również ze sprzętem Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Na miejscu jest obecny również mobilny zespół rekrutacyjny, w którym można dowiedzieć się, co zrobić, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego. Na wojskowym pikniku nie może zabraknąć wojskowej kuchni polowej. Kucharze częstują wypiekanym w niej chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką.

źródło:
Zobacz więcej