Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Robert Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu

Losowanie grup zaplanowano na luty (fot. REUTERS/Ralph Orlowski)

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

Liga Mistrzów. Lewandowski strzela, Bayern demoluje

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern Monachium rozłożył w Londynie na łopatki Tottenham Hotspur w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów....

zobacz więcej

– Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę jak amp futbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza – powiedział Lewandowski, cytowany przez oficjalną stronę Krakowa.

Pierwszym elementem kampanii promującej przyszłoroczne mistrzostwa jest zamieszczony w internecie film z Lewandowskim w roli głównej.

– Żeby dojść na sam szczyt, nie możesz iść drogą na skróty. Ta droga to ciągła walka o bycie lepszą wersją samego siebie, bo jeśli kierujesz się pasją, ograniczenia przestają mieć znacznie – takie przesłanie przekazał w tym filmie napastnik Bayernu Monachium.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy.

Krakowskie mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13–20 września przyszłego roku i weźmie w nich udział 16 reprezentacji. Będzie to pierwsza tak duża impreza amp futbolu w Polsce. Mecz otwarcia z udziałem Biało–Czerwonych odbędzie się 13 września na stadionie Cracovii. Losowanie grup zaplanowano na luty.

źródło:

Zobacz więcej