RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzy miesiące poza bramką. Poważna kontuzja Fabiańskiego

Niewykluczone, że Łukasz Fabiański wróci do bramki dopiero za trzy miesiące (fot. Reuters/John Sibley)
Niewykluczone, że Łukasz Fabiański wróci do bramki dopiero za trzy miesiące (fot. Reuters/John Sibley)

To nie jest dobra wiadomość dla kibiców i selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka. Bramkarz Łukasz Fabiański wróci do gry dopiero za kwartał.

Elimnacje ME. Kontuzje wybawieniem dla Brzęczka

Jerzy Brzęczek ogłosił nazwiska piłkarzy powołanych na eliminacyjne mecze Euro 2020 z Łotwą (10 października) i Macedonią Północną (13...

zobacz więcej

Polski bramkarz doznał kontuzji w meczu angielskiej ekstraklasy, w którym jego West Ham United zremisował na wyjeździe z Bournemouth 2:2. Fabiański niezbyt fortunnie wybijał piłkę z własnego pola karnego. Poczuł ból i musiał zejść z boiska.

– Decyzja o operacji Łukasza zapadnie w najbliższym czasie – powiedział szkoleniowiec West Hamu, Manuel Pellegrini. Chilijski trener dodał także, że Polak jest pod opieką najlepszych specjalistów, którzy zdecydują o sposobie leczenia. – Bardzo poważnie pod uwagę brana jest operacja. Ale jest nadzieja, że Łukasza uda się wyleczyć farmakologicznie – dodał Pellegrini.

Z powodu kontuzji Fabian nie został powołany do reprezentacji na mecze z Łotwą 10 października i Macedonią Północną trzy dni później w eliminacjach Mistrzostw Europy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej