RAPORT

Pogarda

Ziobro: Wyrok TSUE ws. frankowiczów zgodny ze stanowiskiem polskiego rządu

Ziobro zaznaczył, że MS stało przed trudnym wyzwaniem, w związku z przygotowaniem stanowiska ws. frankowiczów (fot. PAP/Andrzej Damazy)
Ziobro zaznaczył, że MS stało przed trudnym wyzwaniem, w związku z przygotowaniem stanowiska ws. frankowiczów (fot. PAP/Andrzej Damazy)

Najnowsze

Popularne

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. frankowiczów jest zgodny ze stanowiskiem polskiego rządu - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem orzeczenie jest bardzo dobrą wiadomością dla frankowiczów.

Szef MSZ o wyroku TSUE: Trzeba poczekać i przeanalizować uzasadnienie

Trzeba poczekać i przeanalizować uzasadnienie orzeczenia TSUE i określić jego konsekwencje – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek...

zobacz więcej

TSUE orzekł , że prawo Unii nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Wyrok może mieć istotny wpływ na sytuację Polaków, którzy wzięli kredyty mieszkaniowe w tej walucie.

Ziobro ocenił, że wyrok TSUE jest zgodny ze stanowiskiem polskiego rządu i Ministerstwa Sprawiedliwości. Zaznaczył, że ministerstwo stało przed trudnym wyzwaniem, w związku z przygotowaniem stanowiska, czy brać pod uwagę interesy banków, czy polskich frankowiczów.

– Reprezentowane przeze mnie ministerstwo sprawiedliwości stanęło po stronie osób, które zaciągnęły kredyty frankowe, a nie wiedziały, jakie tam się czają zagrożenia i pułapki – powiedział szef resortu.

Dodał, że banki doskonale o nich wiedziały, ale o tym nie informowały. – Dlatego przygotowane przez mój resort i przyjęte przez rząd stanowisko było takie, a nie inne. To znalazło też wyraz w orzeczeniu TSUE, który podzielił nasze stanowisko w kontekście prawa europejskiego – podkreślił Ziobro.

Minister sprawiedliwości stwierdził, że to bardzo dobra wiadomość dla frankowiczów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej