RAPORT

Wojna na Ukrainie

Agencja Badań Medycznych ma nowego prezesa

Prof. Piotr Czauderna jest chirurgiem dziecięcym (fot. TT/Agencja Badań Medycznych)
Prof. Piotr Czauderna jest chirurgiem dziecięcym (fot. TT/Agencja Badań Medycznych)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powołał prof. Piotra Czaudernę na stanowisko prezesa Agencji Badań Medycznych – poinformował resort na Twitterze.

Szumowski: Rak to nie wyrok, wcześnie wykryty jest chorobą przewlekłą

Rak dzisiaj to nie wyrok. Wcześnie wykryty nowotwór jest chorobą przewlekłą, a nawet wyleczalną – powiedział w środę minister zdrowia Łukasz...

zobacz więcej

Minister podziękował jednocześnie byłemu p.o. prezesa Agencji Badań Medycznych dr. Radosławowi Sierpińskiemu za pracę na rzecz rozwoju Agencji.

O wynikach naboru na stanowisko Prezesa Agencji Badań Medycznych informowała w ubiegły piątek w Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Agencja Badań Medycznych istnieje na rynku medycznym od niespełna pół roku. Najważniejsze cele, jakie zostały postawione przed Agencją, której główną rolą będzie zapewnienie finansowania dla analiz i badań klinicznych w ochronie zdrowia, jest wspieranie rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz przyczynianie się do wzrostu innowacyjności polskiej medycyny.

Agencja poinformowała ostatnio, że przeznaczyła 100 mln zł na pierwszy konkurs dotyczący wsparcia niekomercyjnych badań klinicznych. Na dofinansowanie liczyć mogą projekty w obszarze pediatrii, neonatologii, neurologii, hematologii, radioterapii, onkologii i kardiologii. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów z tej puli prowadzony będzie do 29 listopada br.

Prof. Czauderna jest chirurgiem dziecięcym związanym z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. W październiku 2015 roku został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej