RAPORT

Pogarda

Piotr Adamowicz próbował zastraszać dziennikarza Radia Gdańsk

Polityk KO pytany o baner wyborczy grozi skierowaniem pisma do KRRiT (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)
Polityk KO pytany o baner wyborczy grozi skierowaniem pisma do KRRiT (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Piotr Adamowicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Gdańska próbował zastraszać dziennikarza Radia Gdańsk – donosi rozgłośnia. Zrobił to po tym, jak zadano mu pytania o nieprawidłowe banery wyborcze, na których widnieje jego postać.

Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS to potomkowie chłopów folwarcznych

Polacy dają się kupić Prawu i Sprawiedliwości oraz prowadzą „cyniczną, handlową grę z partiami”, mówiąc „dajcie jeszcze trochę, to na was...

zobacz więcej

Piotr Adamowicz, z zawodu dziennikarz, po zakończeniu konferencji prasowej polityków KO – gdzie podpisano deklarację „Stop Nienawiści” – został zapytany przez dziennikarza Radia Gdańsk „o jego wielkogabarytowy baner wyborczy, który zawisł na nieruchomości przy al. Zwycięstwa”.

Radio zapewnia, że potwierdziło w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, że reklama przekracza przewidziane uchwałą krajobrazową gabaryty. Piotr Adamowicz stwierdził, że jego baner wisi „na terenie prywatnym”.

Dalej zapewnił, że sam go nie wieszał. – Jestem ciekaw, czy pan sprawdzał też banery polityków PiS? – zapytał dziennikarza. Po chwili oświadczył: „O ile zostanę posłem, to pierwsze z pism skieruję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie czasu emisji oraz ekspozycji na portalu radiogdansk.pl”.

– To kolejna sytuacja w Gdańsku, gdzie próbuje się zastraszyć dziennikarzy – relacjonuje rozgłośnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej