RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Most runął do zatoki. Cysterna spadła na płynące pod nim łodzie [WIDEO]

Zawalił się wysoki most rozpostarty nad zatoką we wschodnim Tajwanie. Do morza, na znajdujące się poniżej łodzie spadła cysterna. Kilka osób zaginęło, a co najmniej 10 zostało rannych, w tym sześć poważnie.

Runął strop w szkolnej klasie. Jest wielu zabitych i rannych

Co najmniej siedmioro dzieci zginęło, kiedy w poniedziałek rano zawaliła się jedna z klas w szkole w stolicy Kenii Nairobi – poinformowały władze....

zobacz więcej

Na razie nie podano, czy ktoś zginął. Minister spraw wewnętrznych Hsu Kuo-jung powiedział dziennikarzom, że w momencie zawalenia się mostu najprawdopodobniej znajdowało się na nim około pięciu osób.

Minister przekazał telewizji Formosa, że kutry rybackie pomagają w poszukiwaniu zaginionych.

Most zawalił się we wtorek rano czasu lokalnego w Nanfangao, małej, ale często zatłoczonej wiosce rybackiej na wybrzeżu Pacyfiku. W chwili katastrofy pogoda była słoneczna. Kilka godzin wcześniej przez niektóre części wyspy przeszedł tajfun.

Rzecznik Narodowej Agencji Pożarnej Su Hong-wei powiedział, że cysterna, która spadła z mostu, roztrzaskała trzy łodzie.

W poniedziałek wieczorem tajfun Mitag uderzył w północną i północno-wschodnią część Tajwanu. Tego dnia z powodu silnego wiatru i ulewnego deszczu odwołano połączenia lotnicze i promowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej