SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Martwe kozy nad Wisłą. Tak skończył proekologiczny projekt ratusza

Część pozostałych przy życiu kóz znajduje się w ciężkim stanie (fot. UM Warszawa)
Część pozostałych przy życiu kóz znajduje się w ciężkim stanie (fot. UM Warszawa)

Na wyspie niedaleko mostu Gdańskiego w Warszawie znaleziono martwe kozy. 25 zwierząt zakopano, a osiem wrzucono do Wisły. Stado było częścią proekologicznego projektu stołecznego ratusza.

Jechali na osiemnastkę, gdy zatrzymał ich patrol. W prezencie wieźli kozę w skarpetkach

Funkcjonariusze policji z Oświęcimia zatrzymali kierowcę busa, który przewoził w pojeździe więcej pasażerów, niż mógł. Mężczyzna, jak się okazało...

zobacz więcej

Zgodnie z założeniem projektu Zarządu Zieleni zwierzęta miały zjadać rośliny, aby w ten sposób ułatwić nadrzecznym ptakom budowanie gniazd. W wyniku zaniedbań w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdechła połowa liczącego 60 sztuk stada.

Jak udało się ustalić stacji TVP 3 Warszawa, właściciel zwierząt – obcokrajowiec, który pobierał od miasta pieniądze za projekt – nielegalnie zatrudnił do opieki nad nimi osobę bezdomną.

W niedzielę znaleziono na wyspie 12 martwych zwierząt. Tamara Jastrzębska z fundacji Animal Rescue Polska poinformowała, że niektóre kozy są w stanie poważnego rozkładu, zaś inne musiały paść stosunkowo niedawno.

Z zeznań opiekuna stada wynika, że martwe zwierzęta kazano mu zakopywać. Jak mówi Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska, zakopano w sumie 25 martwych kóz, a osiem wrzucono do Wisły.

Teraz podejmowane są próby wywiezienia kóz z wyspy. Wiadomo, że 18 z 30 pozostałych przy życiu zwierząt jest w bardzo złym stanie.

źródło:
Zobacz więcej