KO przedstawia kandydata na ministra. Jego pomysł na zmiany? Prywatyzacja szpitali

„Zrobimy wszystko, żeby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać” – zapewniał prof. Grodzki (L) (fot. PAP/Radek Pietruszka, zdjęcie ilustracyjne)

– Przedstawiam pierwszych kandydatów na moich ministrów. Prof. Tomasz Grodzki to kandydat na ministra zdrowia – powiedziała na konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej kandydatka na premiera tej formacji, Małgorzata Kidawa-Błońska. Swój pomysł na służbę zdrowia prof. Grodzki przedstawił w listopadzie 2017 r. – Zrobimy wszystko, żeby zakaz prywatyzacji szpitali przestał obowiązywać – zadeklarował.

Kidawa-Błońska obiecuje 6 proc. PKB na służbę zdrowia. Taką ustawę podpisano rok temu

Małgorzata Kidawa-Błońska zobowiązała się do zwiększenia wydatków na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB. Wicemarszałek Sejmu nie wspomniała jednak, że...

zobacz więcej

Jak podkreśliła, Grodzki „to nie tylko wybitnej klasy specjalista, nie tylko świetny naukowiec, ale także lekarz, który potrafi pracować z pacjentem, który rozumie pacjenta i doskonale wie, jak zreformować służbę zdrowia”.

– Jestem bardzo dumna, że pan profesor przyjął moje zaproszenie – dodała Kidawa-Błońska.

W gabinecie cieni Grzegorza Schetyny (grupa polityków wyznaczona przez przewodniczącego PO do tworzenia nowego rządu, w przypadku wygranej jego formacji) za służbę zdrowia odpowiada prof. Tomasz Grodzki, senator PO ze Szczecina.

„W mojej ocenie zakaz prywatyzacji szpitali i uniemożliwienie ich komercjalizacji poprzez przekształcenie w spółkę, nie są właściwe. Kiedy Platforma Obywatelska odzyska władzę, zrobimy wszystko, aby wspomniane zakazy przestały obowiązywać” – zadeklarował Grodzki w listopadzie 2017 r. w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

źródło:
Zobacz więcej